New Jersey

poleć serwis drukuj
Obecnie w New...

Nowy gubernator New Jersey chce zalegalizować rekreacyjne używanie marihuany

11-17-2017

Jednym z pierwszych politycznych ruchów demokraty Phila Murphy’ego, który na początku listopada został nowym gubernatorem New Jersey, było zainicjowanie kampanii na rzecz legalizacji rekreacyjnego użytku marihuany.

Obecnie w New Jersey dozwolona jest hodowla, sprzedaż i używanie wyłącznie marihuany medycznej. Kiedy dokładnie ustawa zmieniająca ten stan rzeczy miałaby zostać uchwalona? Tego jeszcze nie wiadomo, ponieważ na razie... trwa liczenie pieniędzy. Gubernator szacuje, że w ciągu roku stan osiągnąłby dodatkowy dochód z opodatkowania nowej „branży” rzędu 300 milionów dolarów, jednak eksperci są bardziej sceptyczni. Sprawą do gruntownego przemyślenia jest także organizacja, praktycznie „od zera” legalnego rynku – od hodowli, poprzez produkcję wyrobów z marihuany, a w końcu ich transport oraz sprzedaż.

JLS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com