New Jersey

poleć serwis drukuj
W New Jersey z...

Kryzys opioidowy

12-07-2017

Szef nie może umywać rąk od działań swojej firmy. Ponosi odpowiedzialność za to, co się w firmie dzieje – stwierdził prokurator generalny New Jersey Chris Porrino ogłaszając, że przed sąd trafi zarówno sprawa mającej siedzibę w Arizonie, lecz działającej też w New Jersey, firmy farmaceutycznej Insys Therapeutics, Inc., jak i jej szef John N. Kapoor. Zarzuty dotyczą zmowy z lekarzami wystawiającymi fałszywe recepty na leki przeciwbólowe zawierające opioidy.

Jednak proces cywilny na horyzoncie nie jest jedynym zmartwieniem Johna N. Kapoor. W zeszłym miesiącu szef farmaceutycznego giganta stanął przed sądem w Bostonie, gdzie musiał się zmierzyć z oskarżeniami o defraudację i wyłudzenia.

Kryzys opioidowy wiele kosztuje stan New Jersey – nie tylko pod względem finansowym, ale przede wszystkim – ludzkim, bo w wyniku uzależnień umiera coraz więcej osób. Czy ci, którzy przyczyniają się do tego stanu rzeczy, poniosą konsekwencje?

JLS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com