New Jersey

poleć serwis drukuj
Kontakt z...

Coraz większa różnorodność mieszkańców New Jersey, coraz mniejsza uczniów

12-07-2017

Wydawać by się mogło, że segregacja rasowa należy do zamierzchłej przeszłości. Jednak najnowszy raport UCLA Civil Rights Project pokazuje coś innego. Jego wyniki wskazują, że ogólnie New Jersey jest coraz bardziej różnorodne pod względem przynależności rasowej mieszkańców, jednak inaczej rzecz ma się w szkołach. Okazuje się, że w poszczególnych placówkach występują pod tym względem znaczne dysproporcje – zależnie od usytuowania szkół w dzielnicach kształtuje się procent uczniów określonej rasy stanowiących większość w danej placówce.

Wyniki raportu skomentował Paul Tractenberg, ekspert w dziedzinie edukacji, który zauważył, że jest to bardzo niepokojące zjawisko, które może się odbić negatywnie w przyszłości, bowiem różnorodność etniczna i kulturowa jest dla dzieci i młodzieży niezwykle ubogacającym doświadczeniem. 

JLS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com