New Jersey

poleć serwis drukuj

Powstanie specjalna komisja badająca przypadki śmierci przy porodzie

12-06-2017

Narodziny dziecka to przeważnie bardzo radosne wydarzenie. Jednak nie wszystkim dane jest cieszyć się nim w pełni. „Dlaczego? Co się stało?” – te pytania często zadają zrozpaczeni małżonkowie lub bliscy kobiet, które zmarły przy porodzie. Znalezienie na nie odpowiedzi będzie jednym z celów specjalnej komisji, która będzie się zajmować badaniem przypadków śmierci matek przy porodzie.

Inspiracją do przygotowania ustawy był raport opracowany przez ProPublica i NPR na bazie sprawy Lauren Bloomstein, pielęgniarki pracującej na oddziale noworodków w Monmouth Medical Center w Long Branch, New Jersey, która zmarła tam wskutek powikłań poporodowych w 2011 roku. Komisja będzie badać całokształt spraw i szukać rozwiązań, które pomogą w przyszłości zapobiec podobnym wypadkom. 

JLS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com