New Jersey

poleć serwis drukuj

Jasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

01-04-2018

Uczniowie kl. VI z...
Muzycy z AJP w...
Fot. AT
Fot. AT
Fot. AT
Fot. AT

Tegoroczne jasełka w naszej szkole zaplanowane były na 15 grudnia 2017 r. Ten dzień od początku był magiczny… Gdy jechaliśmy do Manchester, zaczął padać puszysty śnieg i wkrótce wszystko było pokryte białym kocem, tak jak w bajkach. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, w kafeterii i na scenie trwały już przygotowania. Nauczycielki z uczniami i rodzicami dekorowały stoły pięknymi ozdobami świątecznymi, na scenie powstawała szopka. Mała choinka stała na środku mniejszego pomieszczenia.

Kilka minut przed przedstawieniem zaczęli przyjeżdżać goście. Gdy już prawie wszyscy dotarli, zaczęliśmy się przebierać w nasze kostiumy. Najpierw na scenę wyszła pani dyrektor Anna Tracz i powiedziała kilka słów o tym, jak się cieszy, że możemy brać udział w tym przedstawieniu i chodzić do naszej szkoły. W międzyczasie na zewnątrz lekkie opady śniegu zmieniły się w prawdziwą śnieżycę. Kilku uczniów przez to spóźniło się i w rezultacie jasełka rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem, jednak czas ten wypełniliśmy wspólnym kolędowaniem, a akompaniował nam nasz gość – pan Krzysztof.

Gdy już wszyscy wreszcie dotarli, przedstawienie mogło się zacząć. Spektakl przebiegł już bez żadnych problemów, a rodziny na widowni wspierały swoje pociechy gromkimi brawami. Bardzo wzruszający był zwłaszcza występ maluchów. Śpiewały piękną piosenkę o osiołku, były trochę zawstydzone występem przed publicznością, ale ich wykonanie naprawdę chwytało za serce!

Po przedstawieniu ukłoniliśmy się, publiczność nagrodziła aktorów oklaskami, był też czas na pamiątkowe zdjęcia. Po zejściu ze sceny poszliśmy do kafeterii, gdzie podzieliliśmy się tradycyjnym opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Stół z jedzeniem był zastawiony pysznymi polskimi daniami. Były na nim ruskie pierogi, pierogi z kapustą i grzybami, czerwony barszczyk i inne świąteczne potrawy. Ruskie pierogi – pycha! Już po kilku minutach zniknęły ze stołu! Po obiedzie nadszedł czas na przepyszne desery: jabłecznik, ciasteczka, babeczki i inne przysmaki. A po deserze przyszedł do nas Mikołaj z prezentami. Porozmawiał przez kilka minut z uczniami i rozdał upominki. Małe dzieci dostały puszyste lamy, a starsze dzieci otrzymały poduszki do podróżowania. Przy choince śpiewaliśmy kolędy wraz z Izabelą i Emilką, a kilkoro uczniów grało na instrumentach. W szkole działa zespół muzyczny, w skład którego wchodzą bracia Szczęch, Patrick W., a czasem dołączają do nich inni koledzy i koleżanki. Grają na organach, gitarze, fletach, perkusji i saksofonie i starają się zapewnić oprawę muzyczną każdej szkolnej uroczystości.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku jasełka też będą tak udane, jak tegoroczne. Zawsze miło wspominam święta Bożego Narodzenia. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, przygotowywać z mamą wigilijne potrawy i szukać pierwszej gwiazdki na niebie. Mam nadzieję, że te święta dla wszystkich były tak ciepłe i miłe, jak dla mnie.

Zuzanna Misztela, kl. IX
opr. JLS

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-26-2018
Koncert grupy Walk Away
06-28-2018
Wykład Sary Campbell pt. „A Polish Odyssey” w Bibliotece Publicznej w Chicopee
06-29-2018
Noc Świętojańska w Haller Post w New Britain
06-29-2018
Wykład Alana Walkera i koncert: Gwiazdy Akademii cz. I w Coral Gables
06-29-2018
Występ Diana Blue i przyjaciele
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com