New Jersey

poleć serwis drukuj

Jasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

01-04-2018

Uczniowie kl. VI z...
Muzycy z AJP w...
Fot. AT
Fot. AT
Fot. AT
Fot. AT

Tegoroczne jasełka w naszej szkole zaplanowane były na 15 grudnia 2017 r. Ten dzień od początku był magiczny… Gdy jechaliśmy do Manchester, zaczął padać puszysty śnieg i wkrótce wszystko było pokryte białym kocem, tak jak w bajkach. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, w kafeterii i na scenie trwały już przygotowania. Nauczycielki z uczniami i rodzicami dekorowały stoły pięknymi ozdobami świątecznymi, na scenie powstawała szopka. Mała choinka stała na środku mniejszego pomieszczenia.

Kilka minut przed przedstawieniem zaczęli przyjeżdżać goście. Gdy już prawie wszyscy dotarli, zaczęliśmy się przebierać w nasze kostiumy. Najpierw na scenę wyszła pani dyrektor Anna Tracz i powiedziała kilka słów o tym, jak się cieszy, że możemy brać udział w tym przedstawieniu i chodzić do naszej szkoły. W międzyczasie na zewnątrz lekkie opady śniegu zmieniły się w prawdziwą śnieżycę. Kilku uczniów przez to spóźniło się i w rezultacie jasełka rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem, jednak czas ten wypełniliśmy wspólnym kolędowaniem, a akompaniował nam nasz gość – pan Krzysztof.

Gdy już wszyscy wreszcie dotarli, przedstawienie mogło się zacząć. Spektakl przebiegł już bez żadnych problemów, a rodziny na widowni wspierały swoje pociechy gromkimi brawami. Bardzo wzruszający był zwłaszcza występ maluchów. Śpiewały piękną piosenkę o osiołku, były trochę zawstydzone występem przed publicznością, ale ich wykonanie naprawdę chwytało za serce!

Po przedstawieniu ukłoniliśmy się, publiczność nagrodziła aktorów oklaskami, był też czas na pamiątkowe zdjęcia. Po zejściu ze sceny poszliśmy do kafeterii, gdzie podzieliliśmy się tradycyjnym opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Stół z jedzeniem był zastawiony pysznymi polskimi daniami. Były na nim ruskie pierogi, pierogi z kapustą i grzybami, czerwony barszczyk i inne świąteczne potrawy. Ruskie pierogi – pycha! Już po kilku minutach zniknęły ze stołu! Po obiedzie nadszedł czas na przepyszne desery: jabłecznik, ciasteczka, babeczki i inne przysmaki. A po deserze przyszedł do nas Mikołaj z prezentami. Porozmawiał przez kilka minut z uczniami i rozdał upominki. Małe dzieci dostały puszyste lamy, a starsze dzieci otrzymały poduszki do podróżowania. Przy choince śpiewaliśmy kolędy wraz z Izabelą i Emilką, a kilkoro uczniów grało na instrumentach. W szkole działa zespół muzyczny, w skład którego wchodzą bracia Szczęch, Patrick W., a czasem dołączają do nich inni koledzy i koleżanki. Grają na organach, gitarze, fletach, perkusji i saksofonie i starają się zapewnić oprawę muzyczną każdej szkolnej uroczystości.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku jasełka też będą tak udane, jak tegoroczne. Zawsze miło wspominam święta Bożego Narodzenia. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, przygotowywać z mamą wigilijne potrawy i szukać pierwszej gwiazdki na niebie. Mam nadzieję, że te święta dla wszystkich były tak ciepłe i miłe, jak dla mnie.

Zuzanna Misztela, kl. IX
opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com