New Jersey

poleć serwis drukuj

Jasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

01-04-2018

Uczniowie kl. VI z...
Muzycy z AJP w...
Fot. AT
Fot. AT
Fot. AT
Fot. AT

Tegoroczne jasełka w naszej szkole zaplanowane były na 15 grudnia 2017 r. Ten dzień od początku był magiczny… Gdy jechaliśmy do Manchester, zaczął padać puszysty śnieg i wkrótce wszystko było pokryte białym kocem, tak jak w bajkach. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, w kafeterii i na scenie trwały już przygotowania. Nauczycielki z uczniami i rodzicami dekorowały stoły pięknymi ozdobami świątecznymi, na scenie powstawała szopka. Mała choinka stała na środku mniejszego pomieszczenia.

Kilka minut przed przedstawieniem zaczęli przyjeżdżać goście. Gdy już prawie wszyscy dotarli, zaczęliśmy się przebierać w nasze kostiumy. Najpierw na scenę wyszła pani dyrektor Anna Tracz i powiedziała kilka słów o tym, jak się cieszy, że możemy brać udział w tym przedstawieniu i chodzić do naszej szkoły. W międzyczasie na zewnątrz lekkie opady śniegu zmieniły się w prawdziwą śnieżycę. Kilku uczniów przez to spóźniło się i w rezultacie jasełka rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem, jednak czas ten wypełniliśmy wspólnym kolędowaniem, a akompaniował nam nasz gość – pan Krzysztof.

Gdy już wszyscy wreszcie dotarli, przedstawienie mogło się zacząć. Spektakl przebiegł już bez żadnych problemów, a rodziny na widowni wspierały swoje pociechy gromkimi brawami. Bardzo wzruszający był zwłaszcza występ maluchów. Śpiewały piękną piosenkę o osiołku, były trochę zawstydzone występem przed publicznością, ale ich wykonanie naprawdę chwytało za serce!

Po przedstawieniu ukłoniliśmy się, publiczność nagrodziła aktorów oklaskami, był też czas na pamiątkowe zdjęcia. Po zejściu ze sceny poszliśmy do kafeterii, gdzie podzieliliśmy się tradycyjnym opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Stół z jedzeniem był zastawiony pysznymi polskimi daniami. Były na nim ruskie pierogi, pierogi z kapustą i grzybami, czerwony barszczyk i inne świąteczne potrawy. Ruskie pierogi – pycha! Już po kilku minutach zniknęły ze stołu! Po obiedzie nadszedł czas na przepyszne desery: jabłecznik, ciasteczka, babeczki i inne przysmaki. A po deserze przyszedł do nas Mikołaj z prezentami. Porozmawiał przez kilka minut z uczniami i rozdał upominki. Małe dzieci dostały puszyste lamy, a starsze dzieci otrzymały poduszki do podróżowania. Przy choince śpiewaliśmy kolędy wraz z Izabelą i Emilką, a kilkoro uczniów grało na instrumentach. W szkole działa zespół muzyczny, w skład którego wchodzą bracia Szczęch, Patrick W., a czasem dołączają do nich inni koledzy i koleżanki. Grają na organach, gitarze, fletach, perkusji i saksofonie i starają się zapewnić oprawę muzyczną każdej szkolnej uroczystości.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku jasełka też będą tak udane, jak tegoroczne. Zawsze miło wspominam święta Bożego Narodzenia. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, przygotowywać z mamą wigilijne potrawy i szukać pierwszej gwiazdki na niebie. Mam nadzieję, że te święta dla wszystkich były tak ciepłe i miłe, jak dla mnie.

Zuzanna Misztela, kl. IX
opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com