New Jersey

poleć serwis drukuj
Scenariusz...

Jasełka w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic

01-12-2018

16 grudnia 2017 r. w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic odbył się doroczny bożonarodzeniowy spektakl. Jasełka przygotowali uczniowie według scenariusza opracowanego przez nauczycieli na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”.

Jasełka każdego roku dostarczają całej naszej szkolnej społeczności, złożonej z uczniów, rodziców i grona pedagogicznego, wielu radosnych przeżyć. Tradycją już stało się to, że w jasełkach udział biorą wszystkie klasy, od zerówki do klasy maturalnej. Każdy uczeń uwzględniony jest w programie, gra na instrumencie, śpiewa czy też odgrywa swoją rolę – mówi Alicja Jachyna, dyrektor Polskiej Szkoły Jagiellonów w Passaic.

W tym roku scenariusz był opracowany przez grono pedagogiczne na podstawie bajki Andersena „Dziewczynka z zapałkami” – motywami z tej opowieści spektakl się zaczął, ale potem już tradycyjnie pastuszkowie, królowie i krasnale szli do betlejemskiej stajenki z podarkami, dobrym słowem i śpiewając piękne polskie kolędy – opowiada pani dyrektor. – Program kończyła wizyta Św. Mikołaja, który nie zapomniał o polskiej dziatwie – dodaje.

Oprawę muzyczną przygotowała nauczycielka pani Jolanta Mazurkiewicz, organizując występ uczniów grających na przeróżnych instrumentach od fortepianu i skrzypiec do fletów i saksofonów. Dekoracją sceny zajęli się chętni rodzice i nauczyciele, którzy przybyli do szkoły w piątek wieczorem, w czasie śnieżycy. Szopkę profesjonalnie zrobił pan Arek Such, a przedstawienie na zdjęciach uwiecznił pan Stanisław Kubasek – wymienia pani dyrektor Alicja Jachyna.

Podczas spotkania była też okazja do wspólnego kolędowania i złożenia sobie świątecznych życzeń, symbolicznie łamiąc się opłatkiem.

Program był sponsorowany w tym roku przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, Piast Meat & Provision oraz Komitet Rodzicielski Szkoły. Słodycze ufundowali: Lowell Internation Foods, Eagle New York i Brooklyn Imports.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,851.html

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-22-2018
Pielgrzymka w Narodowym Sanktuarium MB Częstochowskiej w Doylestown
07-22-2018
Piknik w Parafii Miłosierdzia Bożego w Three Rivers
07-22-2018
Niedzielny obiad w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-22-2018
Zbiórka na rzecz chorego na raka Sławomira Smoczyńskiego
07-24-2018
Doroczny letni festyn parafialny w parafii Christ the Reedemer
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com