New Jersey

poleć serwis drukuj
Scenariusz...

Jasełka w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic

01-12-2018

16 grudnia 2017 r. w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic odbył się doroczny bożonarodzeniowy spektakl. Jasełka przygotowali uczniowie według scenariusza opracowanego przez nauczycieli na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”.

Jasełka każdego roku dostarczają całej naszej szkolnej społeczności, złożonej z uczniów, rodziców i grona pedagogicznego, wielu radosnych przeżyć. Tradycją już stało się to, że w jasełkach udział biorą wszystkie klasy, od zerówki do klasy maturalnej. Każdy uczeń uwzględniony jest w programie, gra na instrumencie, śpiewa czy też odgrywa swoją rolę – mówi Alicja Jachyna, dyrektor Polskiej Szkoły Jagiellonów w Passaic.

W tym roku scenariusz był opracowany przez grono pedagogiczne na podstawie bajki Andersena „Dziewczynka z zapałkami” – motywami z tej opowieści spektakl się zaczął, ale potem już tradycyjnie pastuszkowie, królowie i krasnale szli do betlejemskiej stajenki z podarkami, dobrym słowem i śpiewając piękne polskie kolędy – opowiada pani dyrektor. – Program kończyła wizyta Św. Mikołaja, który nie zapomniał o polskiej dziatwie – dodaje.

Oprawę muzyczną przygotowała nauczycielka pani Jolanta Mazurkiewicz, organizując występ uczniów grających na przeróżnych instrumentach od fortepianu i skrzypiec do fletów i saksofonów. Dekoracją sceny zajęli się chętni rodzice i nauczyciele, którzy przybyli do szkoły w piątek wieczorem, w czasie śnieżycy. Szopkę profesjonalnie zrobił pan Arek Such, a przedstawienie na zdjęciach uwiecznił pan Stanisław Kubasek – wymienia pani dyrektor Alicja Jachyna.

Podczas spotkania była też okazja do wspólnego kolędowania i złożenia sobie świątecznych życzeń, symbolicznie łamiąc się opłatkiem.

Program był sponsorowany w tym roku przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, Piast Meat & Provision oraz Komitet Rodzicielski Szkoły. Słodycze ufundowali: Lowell Internation Foods, Eagle New York i Brooklyn Imports.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,851.html

wróć

Fotorelacje

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Bostonie

W niedzielę, 21 października, w sali Jana Pawła II w południowym Bostonie odbyły się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany i przewidywał wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne, ciekawe spotkania i pokazy. Organizatorką imprezy była Sylwia Wadach-Kloczkowska. Fot. Barbara Bilińska Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-26-2018
Halloween w klubie PACC w Webster
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
10-27-2018
Kostiumowa zabawa Halloween w Klubie Polonia, Inc. w St Petersburg
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com