New Jersey

poleć serwis drukuj

Jasełka w wykonaniu uczniów Akademii Jana Pawła II w South Amboy

02-02-2018

Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

W niedzielę 14 stycznia osoby zgromadzone w sali przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w South Amboy miały okazję obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów z Akademii Jana Pawła II.

Akademia Jana Pawła II funkcjonuje już szósty rok, a jasełka w naszym wykonaniu odbywają się co roku. Są one dla nas bardzo ważną uroczystością, ponieważ początki szkoły wzięły się właśnie od przestawienia bożonarodzeniowego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w South Amboy, NJ. W 2008 roku ksiądz Marian Drozd, wikary tej parafii, poprosił mnie o zorganizowanie takiego przedstawienia. Co roku przybywało chętnych „aktorów” i w 2012 roku powstała nasza szkoła, która obecnie liczy prawie dwustu czterdziestu uczniów w klasach od przedszkola do klasy 11 (maturzyści) – opowiada pani Joanna Moczulski, dyrektor Akademii Jana Pawła II.

Jak informuje pani dyrektor, jasełka przygotowane są wspólnymi siłami uczniów i nauczycieli. – Najpierw stworzony został scenariusz przez wychowawczynie: zerówki – panią Anię Białuchę, klasy 1a – panią Beatę Zalewską oraz przeze mnie. Następnie wychowawcy poszczególnych klas przygotowują swoje grupy do występu, gdyż większość uczniów przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum bierze udział w spektaklu, a uczniowie liceum śpiewają lub pomagają na scenie – mówi pani Joanna Moczulski.

Oprawą muzyczną przedstawienia zajmuje się zespół ZUSband, a rodzice uczniów pomagają w przygotowaniu sali oraz scenerii. – Dopilnowaniem całości zajmuję się ja, jako dyrektor szkoły, ale całe nasze grono pedagogiczne bierze czynny udział w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik – twierdzi pani dyrektor i dodaje, że już od trzech lat szkolna społeczność ma zaszczyt gościć na bożonarodzeniowych przedstawieniach konsul RP panią Sabinę Klimek, która również w tym roku była „honorowym widzem”.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com