New Jersey

poleć serwis drukuj

Jasełka w wykonaniu uczniów Akademii Jana Pawła II w South Amboy

02-02-2018

Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

W niedzielę 14 stycznia osoby zgromadzone w sali przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w South Amboy miały okazję obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów z Akademii Jana Pawła II.

Akademia Jana Pawła II funkcjonuje już szósty rok, a jasełka w naszym wykonaniu odbywają się co roku. Są one dla nas bardzo ważną uroczystością, ponieważ początki szkoły wzięły się właśnie od przestawienia bożonarodzeniowego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w South Amboy, NJ. W 2008 roku ksiądz Marian Drozd, wikary tej parafii, poprosił mnie o zorganizowanie takiego przedstawienia. Co roku przybywało chętnych „aktorów” i w 2012 roku powstała nasza szkoła, która obecnie liczy prawie dwustu czterdziestu uczniów w klasach od przedszkola do klasy 11 (maturzyści) – opowiada pani Joanna Moczulski, dyrektor Akademii Jana Pawła II.

Jak informuje pani dyrektor, jasełka przygotowane są wspólnymi siłami uczniów i nauczycieli. – Najpierw stworzony został scenariusz przez wychowawczynie: zerówki – panią Anię Białuchę, klasy 1a – panią Beatę Zalewską oraz przeze mnie. Następnie wychowawcy poszczególnych klas przygotowują swoje grupy do występu, gdyż większość uczniów przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum bierze udział w spektaklu, a uczniowie liceum śpiewają lub pomagają na scenie – mówi pani Joanna Moczulski.

Oprawą muzyczną przedstawienia zajmuje się zespół ZUSband, a rodzice uczniów pomagają w przygotowaniu sali oraz scenerii. – Dopilnowaniem całości zajmuję się ja, jako dyrektor szkoły, ale całe nasze grono pedagogiczne bierze czynny udział w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik – twierdzi pani dyrektor i dodaje, że już od trzech lat szkolna społeczność ma zaszczyt gościć na bożonarodzeniowych przedstawieniach konsul RP panią Sabinę Klimek, która również w tym roku była „honorowym widzem”.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com