New Jersey

poleć serwis drukuj

Jasełka w wykonaniu uczniów Akademii Jana Pawła II w South Amboy

02-02-2018

Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

W niedzielę 14 stycznia osoby zgromadzone w sali przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w South Amboy miały okazję obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów z Akademii Jana Pawła II.

Akademia Jana Pawła II funkcjonuje już szósty rok, a jasełka w naszym wykonaniu odbywają się co roku. Są one dla nas bardzo ważną uroczystością, ponieważ początki szkoły wzięły się właśnie od przestawienia bożonarodzeniowego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w South Amboy, NJ. W 2008 roku ksiądz Marian Drozd, wikary tej parafii, poprosił mnie o zorganizowanie takiego przedstawienia. Co roku przybywało chętnych „aktorów” i w 2012 roku powstała nasza szkoła, która obecnie liczy prawie dwustu czterdziestu uczniów w klasach od przedszkola do klasy 11 (maturzyści) – opowiada pani Joanna Moczulski, dyrektor Akademii Jana Pawła II.

Jak informuje pani dyrektor, jasełka przygotowane są wspólnymi siłami uczniów i nauczycieli. – Najpierw stworzony został scenariusz przez wychowawczynie: zerówki – panią Anię Białuchę, klasy 1a – panią Beatę Zalewską oraz przeze mnie. Następnie wychowawcy poszczególnych klas przygotowują swoje grupy do występu, gdyż większość uczniów przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum bierze udział w spektaklu, a uczniowie liceum śpiewają lub pomagają na scenie – mówi pani Joanna Moczulski.

Oprawą muzyczną przedstawienia zajmuje się zespół ZUSband, a rodzice uczniów pomagają w przygotowaniu sali oraz scenerii. – Dopilnowaniem całości zajmuję się ja, jako dyrektor szkoły, ale całe nasze grono pedagogiczne bierze czynny udział w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik – twierdzi pani dyrektor i dodaje, że już od trzech lat szkolna społeczność ma zaszczyt gościć na bożonarodzeniowych przedstawieniach konsul RP panią Sabinę Klimek, która również w tym roku była „honorowym widzem”.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com