New Jersey

poleć serwis drukuj
Nowe przepisy...

New Jersey chce pozwać rząd

02-03-2018

Nowe prawo podatkowe obowiązujące na mocy podpisanej w grudniu przez prezydenta Trumpa ustawy Tax Cut and Jobs Act of 2017 wzbudza liczne kontrowersje. Według starych zasad podatnicy mogli odliczyć lokalne i stanowe podatki od nieruchomości czy sprzedaży (state and local taxes – w skrócie SALT) od podatków federalnych. Nowe regulacje mocno ograniczają tę możliwość, co prawdopodobnie mocno może się odbić na kieszeniach podatników. Już wcześniej gubernatorzy dwóch stanów: Nowego Jorku i Connecticut zapowiedzieli zaskarżenie ustawy do sądu federalnego. Teraz do pozwu dołącza także New Jersey.

To nie jest sprawiedliwe prawo, to kara – kategorycznie twierdzi gubernator New Jersey Phil Murphy.

To zamach na nasze stany. Uważam te przepisy za nielegalne – równie zdecydowany w swoich wypowiedziach jest Dannel Malloy, gubernator Connecticut.

Są mocne dowody na to, że nowe regulacje naruszają przepisy stanowe, pozostając z nimi w kolizji – w podobnym tonie wypowiada się gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo.

Obecnie trwają konsultacje dotyczące terminu złożenia oraz szczegółów pozwu.

JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com