New Jersey

poleć serwis drukuj
Nowe przepisy...

New Jersey chce pozwać rząd

02-03-2018

Nowe prawo podatkowe obowiązujące na mocy podpisanej w grudniu przez prezydenta Trumpa ustawy Tax Cut and Jobs Act of 2017 wzbudza liczne kontrowersje. Według starych zasad podatnicy mogli odliczyć lokalne i stanowe podatki od nieruchomości czy sprzedaży (state and local taxes – w skrócie SALT) od podatków federalnych. Nowe regulacje mocno ograniczają tę możliwość, co prawdopodobnie mocno może się odbić na kieszeniach podatników. Już wcześniej gubernatorzy dwóch stanów: Nowego Jorku i Connecticut zapowiedzieli zaskarżenie ustawy do sądu federalnego. Teraz do pozwu dołącza także New Jersey.

To nie jest sprawiedliwe prawo, to kara – kategorycznie twierdzi gubernator New Jersey Phil Murphy.

To zamach na nasze stany. Uważam te przepisy za nielegalne – równie zdecydowany w swoich wypowiedziach jest Dannel Malloy, gubernator Connecticut.

Są mocne dowody na to, że nowe regulacje naruszają przepisy stanowe, pozostając z nimi w kolizji – w podobnym tonie wypowiada się gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo.

Obecnie trwają konsultacje dotyczące terminu złożenia oraz szczegółów pozwu.

JLS

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com