New Jersey

poleć serwis drukuj
Nowe przepisy...

New Jersey chce pozwać rząd

02-03-2018

Nowe prawo podatkowe obowiązujące na mocy podpisanej w grudniu przez prezydenta Trumpa ustawy Tax Cut and Jobs Act of 2017 wzbudza liczne kontrowersje. Według starych zasad podatnicy mogli odliczyć lokalne i stanowe podatki od nieruchomości czy sprzedaży (state and local taxes – w skrócie SALT) od podatków federalnych. Nowe regulacje mocno ograniczają tę możliwość, co prawdopodobnie mocno może się odbić na kieszeniach podatników. Już wcześniej gubernatorzy dwóch stanów: Nowego Jorku i Connecticut zapowiedzieli zaskarżenie ustawy do sądu federalnego. Teraz do pozwu dołącza także New Jersey.

To nie jest sprawiedliwe prawo, to kara – kategorycznie twierdzi gubernator New Jersey Phil Murphy.

To zamach na nasze stany. Uważam te przepisy za nielegalne – równie zdecydowany w swoich wypowiedziach jest Dannel Malloy, gubernator Connecticut.

Są mocne dowody na to, że nowe regulacje naruszają przepisy stanowe, pozostając z nimi w kolizji – w podobnym tonie wypowiada się gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo.

Obecnie trwają konsultacje dotyczące terminu złożenia oraz szczegółów pozwu.

JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com