New Jersey

poleć serwis drukuj

ICE zatrzymało rodziców zawożących swoje dzieci do szkoły

02-03-2018

Na terenie szkoły każdy powinien się czuć bezpiecznie. Dokonanie aresztowania przez urzędników imigracyjnych w takim miejscu budzi moje głębokie zmartwienie i zaniepokojenie. Według mnie nie zaistniały żadne specjalne okoliczności i nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla takich działań – napisał w liście skierowanym do sekretarza Biura Bezpieczeństwa Narodowego prokurator stanowy Gurbir Grewal.

Chodzi o aresztowanie dwojga pochodzących z Indonezji nieudokumentowanych imigrantów. Sprawa ta budzi spore kontrowersje ze względu na miejsce i okoliczności, w jakich urzędnicy ICE dokonali aresztowania – zatrzymali rodziców na terenie szkoły, gdy ci przywieźli do placówki swoje dzieci.

Oburzenie wywołało również zatrzymanie innego indonezyjskiego imigranta, który niedawno dostał nagrodę za pomoc w odbudowywaniu domów ofiarom huraganu Sandy. Poparcie i pomoc zatrzymanym imigrantom zadeklarował na konferencji prasowej także gubernator Phil Murphy.

JLS

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com