New Jersey

poleć serwis drukuj

ICE zatrzymało rodziców zawożących swoje dzieci do szkoły

02-03-2018

Na terenie szkoły każdy powinien się czuć bezpiecznie. Dokonanie aresztowania przez urzędników imigracyjnych w takim miejscu budzi moje głębokie zmartwienie i zaniepokojenie. Według mnie nie zaistniały żadne specjalne okoliczności i nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla takich działań – napisał w liście skierowanym do sekretarza Biura Bezpieczeństwa Narodowego prokurator stanowy Gurbir Grewal.

Chodzi o aresztowanie dwojga pochodzących z Indonezji nieudokumentowanych imigrantów. Sprawa ta budzi spore kontrowersje ze względu na miejsce i okoliczności, w jakich urzędnicy ICE dokonali aresztowania – zatrzymali rodziców na terenie szkoły, gdy ci przywieźli do placówki swoje dzieci.

Oburzenie wywołało również zatrzymanie innego indonezyjskiego imigranta, który niedawno dostał nagrodę za pomoc w odbudowywaniu domów ofiarom huraganu Sandy. Poparcie i pomoc zatrzymanym imigrantom zadeklarował na konferencji prasowej także gubernator Phil Murphy.

JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com