New Jersey

poleć serwis drukuj

ICE zatrzymało rodziców zawożących swoje dzieci do szkoły

02-03-2018

Na terenie szkoły każdy powinien się czuć bezpiecznie. Dokonanie aresztowania przez urzędników imigracyjnych w takim miejscu budzi moje głębokie zmartwienie i zaniepokojenie. Według mnie nie zaistniały żadne specjalne okoliczności i nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla takich działań – napisał w liście skierowanym do sekretarza Biura Bezpieczeństwa Narodowego prokurator stanowy Gurbir Grewal.

Chodzi o aresztowanie dwojga pochodzących z Indonezji nieudokumentowanych imigrantów. Sprawa ta budzi spore kontrowersje ze względu na miejsce i okoliczności, w jakich urzędnicy ICE dokonali aresztowania – zatrzymali rodziców na terenie szkoły, gdy ci przywieźli do placówki swoje dzieci.

Oburzenie wywołało również zatrzymanie innego indonezyjskiego imigranta, który niedawno dostał nagrodę za pomoc w odbudowywaniu domów ofiarom huraganu Sandy. Poparcie i pomoc zatrzymanym imigrantom zadeklarował na konferencji prasowej także gubernator Phil Murphy.

JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com