New Jersey

poleć serwis drukuj

ICE zatrzymało rodziców zawożących swoje dzieci do szkoły

02-03-2018

Na terenie szkoły każdy powinien się czuć bezpiecznie. Dokonanie aresztowania przez urzędników imigracyjnych w takim miejscu budzi moje głębokie zmartwienie i zaniepokojenie. Według mnie nie zaistniały żadne specjalne okoliczności i nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla takich działań – napisał w liście skierowanym do sekretarza Biura Bezpieczeństwa Narodowego prokurator stanowy Gurbir Grewal.

Chodzi o aresztowanie dwojga pochodzących z Indonezji nieudokumentowanych imigrantów. Sprawa ta budzi spore kontrowersje ze względu na miejsce i okoliczności, w jakich urzędnicy ICE dokonali aresztowania – zatrzymali rodziców na terenie szkoły, gdy ci przywieźli do placówki swoje dzieci.

Oburzenie wywołało również zatrzymanie innego indonezyjskiego imigranta, który niedawno dostał nagrodę za pomoc w odbudowywaniu domów ofiarom huraganu Sandy. Poparcie i pomoc zatrzymanym imigrantom zadeklarował na konferencji prasowej także gubernator Phil Murphy.

JLS

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com