New Jersey

poleć serwis drukuj

Z uczniowskiego dziennika: Dzień Babci i Dziadka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

02-03-2018

Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna

Styczeń to miesiąc pełen chłodnych dni, ale są też takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Akademii Języka Polskiego w Manchester zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Na początku pani dyrektor Anna Tracz bardzo ciepło przywitała gości. Następnie Zuzanna Misztela z klasy IX złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom. A potem rozpoczęła się fajna zabawa! Najpierw najmłodsi uczniowie zaśpiewali różne piosenki i recytowali wierszyki. Moja siostra Zuzia, wraz z koleżanką Victorią z klasy IV, powiedziały wierszyk o kapciach babci, który mojej babci Ali bardzo się spodobał. Wszystkie dzieci zaprezentowały się świetnie, najbardziej jednak podobał się występ najmłodszej grupy – przedszkolaków i zerówki, które bardzo rozczuliły naszych gości, śpiewając słowa: „Kocha Babcię i Dziadziusia, każdy wnuczek, każda wnusia...”

Po występach zaczęły się różne gry, w których brali udział nasi goście. Babcie zwijały włóczkę z jednego kłębka na drugi. Ta z babć, która szybciej przewinęła włóczkę, wygrywała. Następną konkurencją było przyszywanie guzika – wygrywała babcia, która zrobiła to najszybciej i najładniej. Dziadkowie też chętnie brali udział w niespodziankach – konkursach przygotowanych przez panią Dianę Ratajczak i panią Kingę Dobrzański. Do uczestnictwa w kolejnych zawodach dziadkowie wybierani byli przez swoich wnuków.

Dziadkowie zmierzyli się w konkurencjach odbijania piłeczki pingpongowej i wiązania swoim wnuczkom kokardy we włosach. Wszyscy sobie świetnie poradzili. Na koniec zwycięzcy wraz ze swoimi wnukami i wnuczkami zatańczyli taniec z balonami. Gdy wszystkie gry się zakończyły, babcie i dziadkowie usiedli do poczęstunku. Serwowane były przepyszne kanapki (przygotowane przez klasę V wraz z panią Wiesławę Wonaszek oraz ciasta i owoce (przygotowane przez rodziców). Starsze dzieci podawały herbatę, kawę i inne smakołyki.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Poczęstunkowi towarzyszył instrumentalny koncert braci Szczęch połączony ze śpiewem Emilii Wrażeń. „Polskie kwiaty” niezmiennie wywołują łzy wzruszenia u naszych seniorów…                                                                                                               

Aleksandra Kirkicka, kl. X

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com