New Jersey

poleć serwis drukuj

Z uczniowskiego dziennika: Dzień Babci i Dziadka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

02-03-2018

Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna
Fot. E. Wszedyrowna

Styczeń to miesiąc pełen chłodnych dni, ale są też takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Akademii Języka Polskiego w Manchester zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Na początku pani dyrektor Anna Tracz bardzo ciepło przywitała gości. Następnie Zuzanna Misztela z klasy IX złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom. A potem rozpoczęła się fajna zabawa! Najpierw najmłodsi uczniowie zaśpiewali różne piosenki i recytowali wierszyki. Moja siostra Zuzia, wraz z koleżanką Victorią z klasy IV, powiedziały wierszyk o kapciach babci, który mojej babci Ali bardzo się spodobał. Wszystkie dzieci zaprezentowały się świetnie, najbardziej jednak podobał się występ najmłodszej grupy – przedszkolaków i zerówki, które bardzo rozczuliły naszych gości, śpiewając słowa: „Kocha Babcię i Dziadziusia, każdy wnuczek, każda wnusia...”

Po występach zaczęły się różne gry, w których brali udział nasi goście. Babcie zwijały włóczkę z jednego kłębka na drugi. Ta z babć, która szybciej przewinęła włóczkę, wygrywała. Następną konkurencją było przyszywanie guzika – wygrywała babcia, która zrobiła to najszybciej i najładniej. Dziadkowie też chętnie brali udział w niespodziankach – konkursach przygotowanych przez panią Dianę Ratajczak i panią Kingę Dobrzański. Do uczestnictwa w kolejnych zawodach dziadkowie wybierani byli przez swoich wnuków.

Dziadkowie zmierzyli się w konkurencjach odbijania piłeczki pingpongowej i wiązania swoim wnuczkom kokardy we włosach. Wszyscy sobie świetnie poradzili. Na koniec zwycięzcy wraz ze swoimi wnukami i wnuczkami zatańczyli taniec z balonami. Gdy wszystkie gry się zakończyły, babcie i dziadkowie usiedli do poczęstunku. Serwowane były przepyszne kanapki (przygotowane przez klasę V wraz z panią Wiesławę Wonaszek oraz ciasta i owoce (przygotowane przez rodziców). Starsze dzieci podawały herbatę, kawę i inne smakołyki.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Poczęstunkowi towarzyszył instrumentalny koncert braci Szczęch połączony ze śpiewem Emilii Wrażeń. „Polskie kwiaty” niezmiennie wywołują łzy wzruszenia u naszych seniorów…                                                                                                               

Aleksandra Kirkicka, kl. X

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com