New Jersey

poleć serwis drukuj

„Bal kapeluszowy” w Polskiej Szkole im. św. Michała w Lyndhurst

02-08-2018

Każdy uczestnik...
Nauczyciele również...
Nie było...
Fot. Monika...
Fot. Monika...
Fot. Monika...

 

Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Taki też karnawałowy, a właściwie kapeluszowy bal, odbył się 26 stycznia w Polskiej Szkole im. św. Michała w Lyndhurst, NJ.

Każdy uczestnik balu miał czas na przemyślenie, zaprojektowanie i wykonanie swojego własnego kapelusza, który w tym dniu był nieodzownym elementem stroju. Inwencja twórcza uczniów przeszła wszelkie oczekiwania. Na balu pojawiła się ogromna ilość przepięknych, oryginalnych kapeluszy. Nie było najmniejszej szansy, by były dwa identyczne lub podobne do siebie. Nauczyciele również stanęli na wysokości zadania, prezentując swoje nakrycia głowy.

Zabawa zaczęła się od wspólnego tańca do piosenki „Niech żyje bal”, a pani Jola Kuśmirek i pani Małgosia Gadomska – organizatorki zabawy – poprowadziły cały korowód przez kolejne stolice karnawału, prezentując tańce wywodzące się z danego państwa, przeplatane zabawami i konkursami dla wszystkich uczestników. Oczywiście ostatnią stolicą karnawału było „Rio de Lyndhurst”! Odtańczone zostały popularne w tej stolicy „Kaczuchy”. I jeszcze tylko „coś” słodkiego dla każdego... i po balu. Ale wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejny taki bal.

Małgorzata Gadomska

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com