New Jersey

poleć serwis drukuj
Stan Borys Stan Borys wystąpił...
Stan Borys Koncert Stana...

Stan Borys zaczarował publiczność w New Jersey

03-01-2018

Stan Borys to artysta nieszablonowy, charyzmatyczny, wręcz legendarny – na scenie występuje już od ponad 50 lat. Ma wielu wiernych fanów, a jego największe przeboje są znane większości Polaków. Na początku lutego zagrał dwa koncerty w New Jersey. 2 lutego Stan Borys wystąpił przed publicznością w restauracji Mała Polska w Trenton, następnego dnia odbył się jego koncert w Diecezjalnym Sanktuarium św. Jana Pawła II – Parafii MB Różańcowej w Passaic.

Organizatorem koncertu w Trenton w Małej Polsce była Ewa Śledziewska. O nagłośnienie zadbał Robert Falda, który wręczył też Stanowi prezent – niespodziankę w postaci specjalnego mikrofonu. Natomiast w organizacji koncertu w Passaic bardzo pomógł ks. Stefan Las, a nagłośnienie zostało zapewnione dzięki Tomaszowi Szybowskiemu, prezesowi Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark – relacjonuje Anna Maleady, partnerka i menadżerka wokalisty. – Sale w obu miejscach były wypełnione wielbicielami Stana Borysa i jego twórczości – dodaje pani Ania.

Po występach przewidziane były spotkania z Polonią. Artysta chętnie podpisywał swoje płyty i rozmawiał z uczestnikami koncertu. Jeśli ktoś chciał, mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z wokalistą.

Za każdym razem, kiedy Stan Borys przyjeżdża do Ameryki, odwiedzamy różne skupiska Polonii. Zależy nam na tym, aby docierać do miejsc i polskich klubów, których inni artyści często nie uwzględniają w swoich trasach koncertowych. Stawiamy na sztukę, na kulturę, wiemy, jak ważne jest to, by publiczność miała kontakt „na żywo” z artystą. Promowanie polskiej kultury jest naszą misją i chcemy docierać wszędzie tam, gdzie są Polacy! – mówi Ania Maleady.

JLS

wróć

Fotorelacje

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Bostonie

W niedzielę, 21 października, w sali Jana Pawła II w południowym Bostonie odbyły się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany i przewidywał wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne, ciekawe spotkania i pokazy. Organizatorką imprezy była Sylwia Wadach-Kloczkowska. Fot. Barbara Bilińska Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-26-2018
Halloween w klubie PACC w Webster
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
10-27-2018
Kostiumowa zabawa Halloween w Klubie Polonia, Inc. w St Petersburg
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com