New Jersey

poleć serwis drukuj
Oskar Wojciechowski...
Anna Kaczmarski i...

Sukces polonijnych tancerzy

04-05-2018

W niedzielę 11 marca byli wychowankowie Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki Oskar Wojciechowski i Karolina Holody po raz trzeci zdobyli złoty medal na mistrzostwach USA w wersji NDCA w kat. Adult Amature. Mistrzostwa odbyły się w Standard w Provo, UT. Para pracuje w studiu tanecznym z dziećmi i młodzieżą.

Przypomnijmy, że wcześniej Oskar z partnerką Mileną Jasionek w latach 2005-2006 zdobyli 3 złote i 3 srebrne medale na mistrzostwach Ameryki w wersji USA Dance. To właśnie ta para jako pierwsza reprezentowała Joseph’s Dance Studio na mistrzostwach świata w Mariborze w Słowenii i Ankonie we Włoszech. Później Oskar startował z Karoliną Holody, zajmując 17. miejsce, a następnie zdobywając mistrzostwo świata.

Po ogłoszeniu wyników na mistrzostwach USA w Provo prowadzący ogłosił przejście Oskara i Karoliny z kategorii amatorów do zawodowców. Polały się łzy szczęścia i posypały gromkie oklaski, a później gratulacje, do których dołączył się również Józef Pałka.

To nie jedyny sukces wychowanków Józefa Pałki. Czwartym miejscem w tej samej kategorii mogą pochwalić się tancerze Ania Kaczmarski i Patyk Płoszaj.

AM

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com