New Jersey

poleć serwis drukuj

Niedziela Palmowa w Diecezjalnym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Passaic

04-05-2018

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Niedziela Palmowa kończy Wielki Post i rozpoczyna Wielki Tydzień – najważniejszy czas w roku dla chrześcijan. Zwyczaje Niedzieli Palmowej obchodzonej na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy z dawien dawna były bardzo widowiskowe. Palma wielkanocna to jeden z symboli tych świąt, a zwyczaj własnoręcznego robienia kolorowych, zdobnych palm to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji.

Tradycję tę kultywują uczniowie Polskiej Szkoły im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Passaic, którzy przygotowali przepiękne, kolorowe palmy. Palmy te zostały zaprezentowane i poświęcone podczas uroczystej sumy odprawionej 25 marca w Diecezjalnym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Passaic.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com