New Jersey

poleć serwis drukuj
Dzięki nowej...

Więźniowie będą mogli korzystać z pomocy edukacji

04-15-2018

To powiedzenie, które zapewne w młodości słyszało wielu z naszych Czytelników, w kontekście nowych regulacji prawnych nabiera nowego znaczenia. Chodzi o więźniów, a dokładnie o to, by pobyt w zakładzie karnym był nie tylko karą, ale i dawał realną możliwość resocjalizacji.

Temu ma służyć dostęp do edukacji, która ma zapewnić więźniom lepsze szanse na przystosowanie się do życia po wyjściu z więzienia, a docelowo sprawić, by stali się wartościowymi członkami społeczeństwa. Do tej zdobycie lepszego wykształcenia podczas pobytu w zakładzie karnym było znacznie utrudnione, między innymi przez to, że więźniowie nie mogli korzystać z pomocy finansowej w postaci stypendiów czy grantów. Dzięki nowej ustawie, która została już zatwierdzona przez senacką komisję ds. wyższej edukacji, ma to ulec zmianie.

JLS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com