New Jersey

poleć serwis drukuj

Koniec małżeństw małoletnich

04-14-2018

18 lat – już wkrótce konieczne będzie osiągnięcie tego wieku, by zalegalizować w New Jersey swój związek. Jeśli nowe regulacje wejdą w życie, New Jersey będzie pierwszym stanem w USA o tak restrykcyjnych przepisach w tym zakresie.

Obecnie 16- i 17-latkowie mogą za zgodą rodziców zawrzeć związek małżeński. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 16 lat, mogą wziąć ślub za zgoda rodziców oraz sądu. Z danych statystycznych wynika, że w latach 1995 – 2012 około 3,500 małoletnich w New Jersey wstąpiło w związek małżeński. 163 z nich było w wieku 13-15 lat.

Nowe prawo ma chronić dzieci przed wykorzystywaniem. W zeszłym roku ówczesny gubernator Chris Christie zawetował ustawę, jednak obecny gubernator Phil Murphy jest przychylny tej zmianie.

JLS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com