New Jersey

poleć serwis drukuj
W 80% przestępstw...

Gubernator nakazuje regularne sporządzanie raportów na temat przypadków użycia broni w New Jersey

04-15-2018

Incydenty z użyciem broni zdarzają się coraz częściej. Po każdym takim przypadku na nowo ożywa dyskusja zwolenników i przeciwników powszechnego dostępu do broni. Coraz bardziej paląca staje się także kwestia skutecznego zwalczania przestępczości, zwłaszcza w zakresie przestępstw popełnianych z użyciem broni.

W związku z tym gubernator Phil Murphy ogłosił, że regularnie sporządzane będą raporty na temat przypadków użycia broni w New Jersey. Raporty te będą podawane do publicznej wiadomości i każdy będzie mógł się z nimi zapoznać. Czy pomoże to w zwalczaniu przemocy? New Jersey już teraz ma najbardziej restrykcyjne prawo w całych Stanach Zjednoczonych, jeżeli chodzi o posiadanie broni, jednak to nie przekłada się na spadek ilości przestępstw popełnianych z użyciem broni. Badania pokazują, że w 80%z nich użyto broni pochodzącej spoza stanu.

JLS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com