New Jersey

poleć serwis drukuj

Program „W świecie Pana Chopina” w Polskiej Szkole w Newark

04-15-2018

W ramach tej...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Świat Chopina zawitał do Polskiej Szkoły im. św. Kazimierza Królewicza w Newark. 10 marca w placówce odbyła się wyjątkowa lekcja, którą poprowadzili pani Zuzanna Ducka i pan Tomasz Hałat. Tematem była twórczość polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Program realizowany przez panią Zuzannę i pana Tomasza zatytułowany „W świecie Pana Chopina” był idealną okazją, by poznać twórczość jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów.

W ramach tej niecodziennej lekcji uczniowie zapoznali się z najciekawszymi wydarzeniami z życia artysty, a podczas danego przez prowadzących koncertu, usłyszeli pieśni, mazurki i nokturny. Artyści wykonywali muzykę na żywo, a swoje stroje dobrali do epoki muzyki romantycznej. Ich opowieść o Chopinie sprawiła, że uczniowie poznali nie tylko genialnego pianistę i kompozytora, ale i człowieka, który kochał i z miłości cierpiał. Tłem do lekcji muzyki była historia Polski z początku XIX wieku.

opr. Magda Miler

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com