New Jersey

poleć serwis drukuj

Tancerze Joseph’s Dance Studio o krok od medalu na mistrzostwach Ameryki amatorów

04-16-2018

Julia i Dylan oraz...
Julia Domagała i...
W oczekiwaniu na...

Polonijni tancerze Dylan Stopa i Julia Domagała, którzy są wychowankami Joseph’s Dance Studio, otarli się o medal z mistrzostw Ameryki amatorów. Wyjechali z 4. lokatą.

Trzy dni zmagań

Zaledwie tydzień po Świętach Wielkanocnych, w dniach 6-8 kwietnia, odbyły się Mistrzostwa Ameryki Amatorów w Tańcach Towarzyskich, czyli USA Dance National Championships. Impreza miała miejsce w hotelu Marriott Renaissance Harborplace w Baltimore, MD. Udział w niej wzięło 506 par z całych Stanów Zjednoczonych. Otwarcia imprezy dokonał Gary Stroick, prezydent USADance.

W tym samym miejscu i terminie odbyła się również zacięta trzydniowa rywalizacja tancerzy w wieku od 5 do 75 lat. W jury zasiedli znakomici byli tancerze, a wśród nich mistrzowie świata i zawodowcy z USA. Zmagania na poszczególnych poziomach oraz w różnych stylach odbywały się od godz. 7:00 rano, a kończyły się po północy. Tancerze wystąpili w tańcach standardowych, latynoamerykańskich, american style, international style i smooth.

Zacięta rywalizacja

Udział w konkursie wzięła jedna para taneczna Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki – Dylan Stopa i Julia Domagała. Zatańczyli w dwóch kategoriach – Junior II Novice Standard, zdobywając 4. miejsce oraz Junior II Per-Champ Standard, gdzie wywalczyli 6. miejsce. Rywalizacja była bardzo zacięta, a do medalu zabrakło im jednego punktu. – Bardzo żałuję, że para nie zyskała uznania w oczach sędziów, a niewątpliwie na to zasłużyła. Nawet publiczność zareagowała na werdykt sędziów – powiedział Józef Pałka.

Julia pochodzi z Lindenhurst. Skończyła Polską Szkołę sobotnią im. Zbigniewa Herberta w Copiaque, NY. Uczęszcza do Lindenhurst Senior High School. Pływa w szkolnej drużynie sportowej. Swoją karierę taneczną rozpoczęła 8 lat temu pod okiem Józefa Pałki i Klaudii Kluzinski, działającej w sekcji tanecznej w Copiaque, NY. Natomiast Dylan pochodzi z Maspeth i uczy się w Aviation Career & Technical Education High School na Long Island City, NY. W soboty uczęszcza do Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II na Maspeth. Od 8 lat gra na pianinie u profesora Jana Sporka, ponadto uwielbia grać w piłkę nożną. W Joseph’s Dance Studio zaczął tańczyć ponad 6 lat temu.

AM

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-22-2018
Pielgrzymka w Narodowym Sanktuarium MB Częstochowskiej w Doylestown
07-22-2018
Piknik w Parafii Miłosierdzia Bożego w Three Rivers
07-22-2018
Niedzielny obiad w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-22-2018
Zbiórka na rzecz chorego na raka Sławomira Smoczyńskiego
07-24-2018
Doroczny letni festyn parafialny w parafii Christ the Reedemer
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com