New Jersey

poleć serwis drukuj

Tancerze Joseph’s Dance Studio o krok od medalu na mistrzostwach Ameryki amatorów

04-16-2018

Julia i Dylan oraz...
Julia Domagała i...
W oczekiwaniu na...

Polonijni tancerze Dylan Stopa i Julia Domagała, którzy są wychowankami Joseph’s Dance Studio, otarli się o medal z mistrzostw Ameryki amatorów. Wyjechali z 4. lokatą.

Trzy dni zmagań

Zaledwie tydzień po Świętach Wielkanocnych, w dniach 6-8 kwietnia, odbyły się Mistrzostwa Ameryki Amatorów w Tańcach Towarzyskich, czyli USA Dance National Championships. Impreza miała miejsce w hotelu Marriott Renaissance Harborplace w Baltimore, MD. Udział w niej wzięło 506 par z całych Stanów Zjednoczonych. Otwarcia imprezy dokonał Gary Stroick, prezydent USADance.

W tym samym miejscu i terminie odbyła się również zacięta trzydniowa rywalizacja tancerzy w wieku od 5 do 75 lat. W jury zasiedli znakomici byli tancerze, a wśród nich mistrzowie świata i zawodowcy z USA. Zmagania na poszczególnych poziomach oraz w różnych stylach odbywały się od godz. 7:00 rano, a kończyły się po północy. Tancerze wystąpili w tańcach standardowych, latynoamerykańskich, american style, international style i smooth.

Zacięta rywalizacja

Udział w konkursie wzięła jedna para taneczna Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki – Dylan Stopa i Julia Domagała. Zatańczyli w dwóch kategoriach – Junior II Novice Standard, zdobywając 4. miejsce oraz Junior II Per-Champ Standard, gdzie wywalczyli 6. miejsce. Rywalizacja była bardzo zacięta, a do medalu zabrakło im jednego punktu. – Bardzo żałuję, że para nie zyskała uznania w oczach sędziów, a niewątpliwie na to zasłużyła. Nawet publiczność zareagowała na werdykt sędziów – powiedział Józef Pałka.

Julia pochodzi z Lindenhurst. Skończyła Polską Szkołę sobotnią im. Zbigniewa Herberta w Copiaque, NY. Uczęszcza do Lindenhurst Senior High School. Pływa w szkolnej drużynie sportowej. Swoją karierę taneczną rozpoczęła 8 lat temu pod okiem Józefa Pałki i Klaudii Kluzinski, działającej w sekcji tanecznej w Copiaque, NY. Natomiast Dylan pochodzi z Maspeth i uczy się w Aviation Career & Technical Education High School na Long Island City, NY. W soboty uczęszcza do Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II na Maspeth. Od 8 lat gra na pianinie u profesora Jana Sporka, ponadto uwielbia grać w piłkę nożną. W Joseph’s Dance Studio zaczął tańczyć ponad 6 lat temu.

AM

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com