New Jersey

poleć serwis drukuj

Tancerze Joseph’s Dance Studio o krok od medalu na mistrzostwach Ameryki amatorów

04-16-2018

Julia i Dylan oraz...
Julia Domagała i...
W oczekiwaniu na...

Polonijni tancerze Dylan Stopa i Julia Domagała, którzy są wychowankami Joseph’s Dance Studio, otarli się o medal z mistrzostw Ameryki amatorów. Wyjechali z 4. lokatą.

Trzy dni zmagań

Zaledwie tydzień po Świętach Wielkanocnych, w dniach 6-8 kwietnia, odbyły się Mistrzostwa Ameryki Amatorów w Tańcach Towarzyskich, czyli USA Dance National Championships. Impreza miała miejsce w hotelu Marriott Renaissance Harborplace w Baltimore, MD. Udział w niej wzięło 506 par z całych Stanów Zjednoczonych. Otwarcia imprezy dokonał Gary Stroick, prezydent USADance.

W tym samym miejscu i terminie odbyła się również zacięta trzydniowa rywalizacja tancerzy w wieku od 5 do 75 lat. W jury zasiedli znakomici byli tancerze, a wśród nich mistrzowie świata i zawodowcy z USA. Zmagania na poszczególnych poziomach oraz w różnych stylach odbywały się od godz. 7:00 rano, a kończyły się po północy. Tancerze wystąpili w tańcach standardowych, latynoamerykańskich, american style, international style i smooth.

Zacięta rywalizacja

Udział w konkursie wzięła jedna para taneczna Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki – Dylan Stopa i Julia Domagała. Zatańczyli w dwóch kategoriach – Junior II Novice Standard, zdobywając 4. miejsce oraz Junior II Per-Champ Standard, gdzie wywalczyli 6. miejsce. Rywalizacja była bardzo zacięta, a do medalu zabrakło im jednego punktu. – Bardzo żałuję, że para nie zyskała uznania w oczach sędziów, a niewątpliwie na to zasłużyła. Nawet publiczność zareagowała na werdykt sędziów – powiedział Józef Pałka.

Julia pochodzi z Lindenhurst. Skończyła Polską Szkołę sobotnią im. Zbigniewa Herberta w Copiaque, NY. Uczęszcza do Lindenhurst Senior High School. Pływa w szkolnej drużynie sportowej. Swoją karierę taneczną rozpoczęła 8 lat temu pod okiem Józefa Pałki i Klaudii Kluzinski, działającej w sekcji tanecznej w Copiaque, NY. Natomiast Dylan pochodzi z Maspeth i uczy się w Aviation Career & Technical Education High School na Long Island City, NY. W soboty uczęszcza do Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II na Maspeth. Od 8 lat gra na pianinie u profesora Jana Sporka, ponadto uwielbia grać w piłkę nożną. W Joseph’s Dance Studio zaczął tańczyć ponad 6 lat temu.

AM

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com