New Jersey

poleć serwis drukuj

Dzień Polaków i Polonii oraz obchody święta Konstytucji 3 Maja w Bayonne

05-11-2018

Z inicjatywy...
Podczas...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

3 maja br. w Bayonne z inicjatywy burmistrza Jimmy’ego Davisa już drugi rok z rzędu celebrowany był Dzień Polaków i Polonii. W miejskiej uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych polonijnych organizacji i stowarzyszeń.

Przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” na maszt przed ratuszem wciągnięto polską flagę, a po części oficjalnej miało miejsce miłe spotkanie w polonijnym gronie. Natomiast w niedzielę 6 maja Koło Nowej Polonii w Bayonne zorganizowało obchody święta Konstytucji 3 Maja. Odprawiona została uroczysta msza święta, a po niej uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Władysława Reymonta zaprezentowali osobom zgromadzonym w centrum parafialnym św. Jana Pawła II interesujący program artystyczno-historyczny.

JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com