New Jersey

poleć serwis drukuj

Góralski zespół ZOR zachwycił publiczność na Festiwalu Małej Polski w New Britain

05-12-2018

Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec

29 kwietnia na Broad Street w New Britain, CT odbył się Festiwal Małej Polski. Impreza co roku przyciąga tysiące osób i należy do największych wydarzeń polonijnych w Connecticut, a także w skali całego wschodniego wybrzeża USA.

Organizatorzy zadbali o rozrywki dla festiwalowych gości i zapewnili uczestnikom ciekawy i zróżnicowany program artystyczny prezentowany na dwóch scenach jednocześnie. Jedną z atrakcji festiwalu był występ ludowego zespołu ZOR z New Jersey, który kultywuje pieśni i tańce góralskie z regionu Spisza. Członkowie zespołu, ubrani w ludowe, polskie stroje, wzbudzali powszechne zainteresowanie, a ich występy taneczno-muzyczne zachwyciły festiwalową publiczność.

JLS


Więcej zdjęć z Festiwalu Małej Polski na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,913.html
www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,914.html

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com