New Jersey

poleć serwis drukuj
Tegoroczne...

Matura w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic

05-12-2018

Nie tak dawno, zimą, polonijni uczniowie bawili się na studniówce, ale przyszła wiosna, a wraz z nią czas zdawania matur. Matura, czyli egzamin dojrzałości, to dla wielu kończących szkołę średnią uczniów pierwszy „poważny” egzamin w życiu.

Oprócz tego, że jest sprawdzianem wiedzy wyniesionej ze szkoły, jest też symbolem wkroczenia w nowe, dorosłe życie. Tegoroczne maturzystki z Polskiej Szkoły Jagiellonów w Passaic, NJ, wkroczyły w nie z uśmiechem na ustach i z satysfakcją z osiągnięcia świetnych wyników na egzaminach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com