New Jersey

poleć serwis drukuj
Nowy program...

Mniej jeździsz, mniej płacisz!

05-13-2018

Zlokalizowana w Linden, NJ agencja Cezary Gawel Agency & Financial Services LLC oferuje szeroki zakres ubezpieczeń – na dom, samochód, zdrowie, a nawet życie. Zapytaliśmy jej właściciela na co warto zwrócić uwagę, wybierając polisę ubezpieczeniową oraz od czego zależy koszt ubezpieczenia. Cezary Gaweł opowiedział też o nowym programie, który może bardzo zainteresować posiadaczy pojazdów…

Od jak dawna działa Pan w branży ubezpieczeniowej i co dokładnie można ubezpieczyć w Pana agencji?

Cezary Gaweł: Działam w tej branży od marca 2005 roku, kiedy to otworzyliśmy agencję. W skład zespołu, oprócz mnie, wchodzi jeszcze siedem osób. Biuro zlokalizowane jest w Linden, ale obsługujemy cały stan, mamy klientów z Trenton, Garfield, praktycznie od północy po południowe New Jersey. Oferujemy ubezpieczenia wszelkiego rodzaju. Ubezpieczamy samochody, domy, biznesy, życie, inwestycje emerytalne i indywidualne, sprzedajemy również ubezpieczenia medyczne Medicare i Medicaid.

Od początku oferowaliście tak szeroki zakres ubezpieczeń?

Na początku koncertowaliśmy się na nieruchomościach i samochodach. Jednak z biegiem czasu zauważyliśmy, że ludzie potrzebują coraz większego zakresu ubezpieczeń i w odpowiedzi na to zapotrzebowanie zaczęliśmy rozwijać działalność, aby móc zapewnić naszym klientom jak najbardziej kompleksową obsługę.

Co wyróżnia Pana agencję spośród innych?

Wszyscy agenci mówią w języku polskim, co na pewno stanowi duże udogodnienie dla klientów polonijnych. Oprócz tego oferujemy całą gamę ubezpieczeń, także takie ubezpieczenia, których inne agencje nie mają w swojej ofercie, np. ubezpieczenia medyczne, które są dość drogie i skomplikowane. Nie każda agencja się tego podejmuje, bowiem spisanie takiej polisy wymaga wiedzy i czasu i wiąże się z tym też spora odpowiedzialność – niezwykle ważne jest skonstruowanie jej tak, żeby w razie gdyby klient musiał korzystać z opieki medycznej, był odpowiednio zabezpieczony finansowo. My zajmujemy się tym od lat, więc to doświadczenie działa na naszą korzyść.

Co wpływa na koszt ubezpieczenia?

To zależy od tego, o jakim ubezpieczeniu mówimy. Zawsze duże znaczenie ma historia wypłat – np. bezszkodowa jazda lub wypadki w przypadku ubezpieczenia na samochód, koszty wcześniejszego leczenia pacjenta, gdy chodzi o ubezpieczenia medyczne itd. Znaczenie ma też czas posiadania ubezpieczenia. Mówiąc krótko, im dłużej dany klient jest ubezpieczony i ma „czystą kartę” - czyli nie zachodzi okoliczność, że korzysta z tego ubezpieczenia – tym niższą stawkę płaci. Większość ubezpieczalni sprawdza też historię kredytową klienta – jej brak lub zła historia może sprawić, że dana osoba zapłaci za ubezpieczenie więcej. Stawki bazują też na kosztach, jakie ponosiły firmy ubezpieczeniowe w roku wcześniejszym. Jeśli ich koszty przekraczały dochody, to stawki idą w górę, jeśli odwrotnie – to stawki są obniżane. Warto też wiedzieć, że zgodnie z prawem stanowym w New Jersey ubezpieczyciel nie może uzyskać dochodu na poziomie wyższym niż 6% - jeśli przekroczy ten próg, to w kolejnym roku musi obniżyć stawki.

Podobno teraz kierowcy mogą zapłacić za ubezpieczenie mniej, jeśli mało jeżdżą…?

To prawda, na tej zasadzie opiera się nowy program Milewise. Obecnie coraz więcej ludzi pracuje zdalnie i nie muszą codziennie dojeżdżać do pracy. Z kolei wiele osób dojeżdżających decyduje się na korzystanie ze środków komunikacji publicznej. Właśnie z myślą o nich został stworzony ten program. W przypadku zwykłej polisy trzeba zapłacić pełną stawkę ubezpieczenia, niezależnie od tego, czy z samochodu się korzysta, czy nie. Natomiast Milewise polega na tym, że płaci się za przejechane mile. Co ciekawe, można polisę skonstruować w ten sposób, że niektórzy domownicy mogą być ubezpieczeni na zwykłych zasadach, a inni – np. studenci, którzy rzadziej przyjeżdżają do domu i korzystają z samochodu – mogą skorzystać z tego programu. Zwłaszcza dla młodych osób jest to świetna opcja, bo młodzi z racji na swój wiek normalnie mają wyższe stawki ubezpieczenia, a tu płacą tylko za przejechane mile. Ten program to nowość na rynku ubezpieczeń, ale myślę, że spotka się z dużym zainteresowaniem. Osoby zainteresowane zapraszam do biura – chętnie udzielimy szczegółowych informacji.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Joanna Szybiak

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
03-22-2019
Spotkanie networkingowe w Fundacji Kościuszkowskiej
03-22-2019
Rekolekcje w Amerykańskiej Częstochowie
03-22-2019
„Ryba i frytki” w parafii św. Jana Kantego w Clifton
03-23-2019
Koncert Lady Pank w Polskim Centrum w Clearwater
03-23-2019
Koncert Sary Daneshpour w Broward County Main Library w Fort Lauderdale
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com