New Jersey

poleć serwis drukuj

Dzień Mamy i Taty oraz zakończenie roku w Polskiej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack

05-24-2018

Absolwenci,...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Choć docenić należy wysiłek, jaki dzieci wkładają w naukę w polskiej szkole, to jednak zasługi na tym polu mają również ich rodzice – to oni dbają o to, by dzieci przywieźć na zajęcia, pomagają w odrabianiu zadań domowych i w przygotowaniu do lekcji. Dzień Mamy i Taty obchodzony w połowie maja w Polskiej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack, NJ był okazją do tego, by dzieci wyraziły swoją wdzięczność i podziękowały rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Oczywiście nie zabrakło też przy tym dobrej zabawy, a występ przygotowany przez uczniów spodobał się i przysporzył wielu wzruszeń wszystkim dorosłym.

Tydzień później w Polskiej Szkole miało miejsce kolejne wzruszające wydarzenie – zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas ósmych. Absolwenci, żegnając się ze szkołą, podziękowali gronu pedagogicznemu i dyrekcji. „Droga Pani Dyrektor, z poświęceniem i mądrością zbudowałaś coś, co trwać będzie przez pokolenia. Nie tylko fizycznie, w budynku czy dokumentach. Szkoła, z jakiej wychodzimy, będzie w naszej świadomości przez wiele lat. Uszlachetniła nas i nauczyła jak być dobrymi Polakami, mądrymi ludźmi. Obiecujemy nieść dobrą sławę o naszej szkole gdziekolwiek nas poprowadzi życie” – tymi słowami zwrócili się do dyrektor Agnieszki Pogorzelskiej. Docenione zostały także nauczycielki, które wprowadzały ich w meandry polskiej historii i tłumaczyły gramatyczne i ortograficzne zawiłości języka polskiego. „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania. Taki obraz pani Marty Michalak, pani Ewy Grabowy i pani Ewy Wójcik-Szczech zapamiętamy. Dziękujemy za Waszą cierpliwość, mądrość, wyrozumiałość i życzymy wielu sukcesów w pracy nauczyciela” – powiedzieli.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com