New Jersey

poleć serwis drukuj

Dzień Mamy i Taty oraz zakończenie roku w Polskiej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack

05-24-2018

Absolwenci,...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Choć docenić należy wysiłek, jaki dzieci wkładają w naukę w polskiej szkole, to jednak zasługi na tym polu mają również ich rodzice – to oni dbają o to, by dzieci przywieźć na zajęcia, pomagają w odrabianiu zadań domowych i w przygotowaniu do lekcji. Dzień Mamy i Taty obchodzony w połowie maja w Polskiej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack, NJ był okazją do tego, by dzieci wyraziły swoją wdzięczność i podziękowały rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Oczywiście nie zabrakło też przy tym dobrej zabawy, a występ przygotowany przez uczniów spodobał się i przysporzył wielu wzruszeń wszystkim dorosłym.

Tydzień później w Polskiej Szkole miało miejsce kolejne wzruszające wydarzenie – zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas ósmych. Absolwenci, żegnając się ze szkołą, podziękowali gronu pedagogicznemu i dyrekcji. „Droga Pani Dyrektor, z poświęceniem i mądrością zbudowałaś coś, co trwać będzie przez pokolenia. Nie tylko fizycznie, w budynku czy dokumentach. Szkoła, z jakiej wychodzimy, będzie w naszej świadomości przez wiele lat. Uszlachetniła nas i nauczyła jak być dobrymi Polakami, mądrymi ludźmi. Obiecujemy nieść dobrą sławę o naszej szkole gdziekolwiek nas poprowadzi życie” – tymi słowami zwrócili się do dyrektor Agnieszki Pogorzelskiej. Docenione zostały także nauczycielki, które wprowadzały ich w meandry polskiej historii i tłumaczyły gramatyczne i ortograficzne zawiłości języka polskiego. „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania. Taki obraz pani Marty Michalak, pani Ewy Grabowy i pani Ewy Wójcik-Szczech zapamiętamy. Dziękujemy za Waszą cierpliwość, mądrość, wyrozumiałość i życzymy wielu sukcesów w pracy nauczyciela” – powiedzieli.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com