New Jersey

poleć serwis drukuj

Maj pełen wrażeń w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Aleksandra Janty Połczyńskiego w Lakewood

05-24-2018

5 maja najstarsi...
Z okazji Dnia Mamy...
Goście z...
Zakończenie roku...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Maj w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Aleksandra Janty Połczyńskiego w Lakewood obfitował w wydarzenia.

Na początku miesiąca najstarsi uczniowie przystąpili do matury. Pracę pisemną przygotowywali na wybrany przez siebie temat, następnie odpowiadali na pytania dotyczące pracy pisemnej. Część pisemna zawierała też test gramatyczno-ortograficzny z języka polskiego, historii i geografii, natomiast w części ustnej pojawiły się pytania sprawdzające wiadomości z zakresu historii. Wszyscy ten ważny egzamin zdali – gratulacje!

Dzień wcześniej, 4 maja, szkołę odwiedzili goście z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, którzy podczas spotkania przybliżyli formalności związane z założeniem konta oszczędnościowego dla dziecka.

Tydzień później radośnie obchodzono Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci przygotowały specjalny program artystyczny dla swoich rodziców.

Kolejny weekend był zaś oficjalnym pożegnaniem ze szkołą. Obecnie trwają zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019. Więcej informacji na ten temat można zasięgnąć u dyrektor szkoły Katarzyny Pawki pod numerem 732-901-9546 albo pisząc na adres: .

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com