New Jersey

poleć serwis drukuj
Fot. Łukasz Bereza

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w Akademii Języka Polskiego w Manchester

06-10-2018

Na dzień 30 maja uczniowie Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ czekali od dawna. To wyjątkowy dzień kończący rok intensywnej pracy, a jednocześnie oznaczający początek upragnionych wakacji.

Zanim jednak uczniowie opuścili „szkolne mury”, pozostał jeszcze do wypełnienia obowiązek podsumowania całorocznych zmagań i starań o jak najlepsze wyniki w nauce i w zachowaniu.

Ten uroczysty dzień swoją obecnością uświetnili goście z Polski: pani poseł Joanna Fabisiak wraz z mężem i przedstawiciel Centrali Polskich Szkół Dokształcających na stany New Jersey i Pensylwanię Maria Paździor-Marchwińska.

Dyrektor Anna Tracz skierowała do uczniów słowa pełne życzliwości i ciepła, gratulując uzyskanych wyników, życząc pogodnych oraz udanych wakacji. Po przemówieniach nastąpił najważniejszy moment tego dnia, którym było wręczenie świadectw, wyróżnień oraz nagród. Wyróżnienie od ambasadora RP w Waszyngtonie Piotra Wilczka otrzymali: Zuzanna Wrażeń (klasa III), Antoni Szczęch (klasa VII) i Izabela Bigos (klasa X).

Każda klasa zaprezentowała program dla swoich mam i tatusiów w związku z tym, że ich święta wypadają w maju i w czerwcu. Były polskie piosenki: Izabela i Emilia zaśpiewały „Polskie kwiaty”, przedszkolaczki, zerówka i kl. I „Moja mama jest kochana”, gra na instrumentach oraz recytacje wierszyków. Nie zabrakło też wakacyjnych rymowanek i wesołych planów.

Maria Marchwińska z CPSD w swoim przemówieniu pogratulowała uczniom dobrych wyników w nauce, życząc im udanych wakacji i radosnego powrotu do Akademii we wrześniu.

Bardzo ważnym akcentem podczas całej uroczystości było wystąpienie pani poseł Joanny Fabisiak. Złożyła ona gratulacje uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, dziękując im za wzorowe wychowanie dzieci oraz motywując ich do dalszej nauki języka polskiego.

Joanna Fabisiak jest również prezesem fundacji „Świat na Tak”, która już po raz dziewiąty zorganizowała konkurs „Być Polakiem” na najlepszy konspekt lekcji o niepodległości, pt. „Rok 1918 – Spełnione marzenia pokoleń”. Nauczycielka z Akademii – Justyna Bereza, wychowawczyni liceum – zdobyła w nim drugie miejsce. Jest to duże wyróżnienie dla szkoły, ponieważ konkurs obejmował nauczycieli polonijnych z całego świata. Gratulacje!

Na zakończenie uroczystości uczniowie tradycyjnie pożegnali się ze szkołą, wręczając nauczycielom symboliczne kwiaty. Po części oficjalnej goście i uczniowie częstowali się polskimi ciastami i owocami przygotowanymi przez rodziców.

Akademia Języka Polskiego życzy uczniom udanych wakacji jak w piosence „Lato, lato, lato czeka...” i do zobaczenia we wrześniu!

Kasia Wac, absolwentka szkoły


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,936.html

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com