New Jersey

poleć serwis drukuj
Fot. Łukasz Bereza

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w Akademii Języka Polskiego w Manchester

06-10-2018

Na dzień 30 maja uczniowie Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ czekali od dawna. To wyjątkowy dzień kończący rok intensywnej pracy, a jednocześnie oznaczający początek upragnionych wakacji.

Zanim jednak uczniowie opuścili „szkolne mury”, pozostał jeszcze do wypełnienia obowiązek podsumowania całorocznych zmagań i starań o jak najlepsze wyniki w nauce i w zachowaniu.

Ten uroczysty dzień swoją obecnością uświetnili goście z Polski: pani poseł Joanna Fabisiak wraz z mężem i przedstawiciel Centrali Polskich Szkół Dokształcających na stany New Jersey i Pensylwanię Maria Paździor-Marchwińska.

Dyrektor Anna Tracz skierowała do uczniów słowa pełne życzliwości i ciepła, gratulując uzyskanych wyników, życząc pogodnych oraz udanych wakacji. Po przemówieniach nastąpił najważniejszy moment tego dnia, którym było wręczenie świadectw, wyróżnień oraz nagród. Wyróżnienie od ambasadora RP w Waszyngtonie Piotra Wilczka otrzymali: Zuzanna Wrażeń (klasa III), Antoni Szczęch (klasa VII) i Izabela Bigos (klasa X).

Każda klasa zaprezentowała program dla swoich mam i tatusiów w związku z tym, że ich święta wypadają w maju i w czerwcu. Były polskie piosenki: Izabela i Emilia zaśpiewały „Polskie kwiaty”, przedszkolaczki, zerówka i kl. I „Moja mama jest kochana”, gra na instrumentach oraz recytacje wierszyków. Nie zabrakło też wakacyjnych rymowanek i wesołych planów.

Maria Marchwińska z CPSD w swoim przemówieniu pogratulowała uczniom dobrych wyników w nauce, życząc im udanych wakacji i radosnego powrotu do Akademii we wrześniu.

Bardzo ważnym akcentem podczas całej uroczystości było wystąpienie pani poseł Joanny Fabisiak. Złożyła ona gratulacje uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, dziękując im za wzorowe wychowanie dzieci oraz motywując ich do dalszej nauki języka polskiego.

Joanna Fabisiak jest również prezesem fundacji „Świat na Tak”, która już po raz dziewiąty zorganizowała konkurs „Być Polakiem” na najlepszy konspekt lekcji o niepodległości, pt. „Rok 1918 – Spełnione marzenia pokoleń”. Nauczycielka z Akademii – Justyna Bereza, wychowawczyni liceum – zdobyła w nim drugie miejsce. Jest to duże wyróżnienie dla szkoły, ponieważ konkurs obejmował nauczycieli polonijnych z całego świata. Gratulacje!

Na zakończenie uroczystości uczniowie tradycyjnie pożegnali się ze szkołą, wręczając nauczycielom symboliczne kwiaty. Po części oficjalnej goście i uczniowie częstowali się polskimi ciastami i owocami przygotowanymi przez rodziców.

Akademia Języka Polskiego życzy uczniom udanych wakacji jak w piosence „Lato, lato, lato czeka...” i do zobaczenia we wrześniu!

Kasia Wac, absolwentka szkoły


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,936.html

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-26-2018
Koncert grupy Walk Away
06-28-2018
Wykład Sary Campbell pt. „A Polish Odyssey” w Bibliotece Publicznej w Chicopee
06-29-2018
Noc Świętojańska w Haller Post w New Britain
06-29-2018
Wykład Alana Walkera i koncert: Gwiazdy Akademii cz. I w Coral Gables
06-29-2018
Występ Diana Blue i przyjaciele
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com