New Jersey

poleć serwis drukuj
Fot. Łukasz Bereza

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w Akademii Języka Polskiego w Manchester

06-10-2018

Na dzień 30 maja uczniowie Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ czekali od dawna. To wyjątkowy dzień kończący rok intensywnej pracy, a jednocześnie oznaczający początek upragnionych wakacji.

Zanim jednak uczniowie opuścili „szkolne mury”, pozostał jeszcze do wypełnienia obowiązek podsumowania całorocznych zmagań i starań o jak najlepsze wyniki w nauce i w zachowaniu.

Ten uroczysty dzień swoją obecnością uświetnili goście z Polski: pani poseł Joanna Fabisiak wraz z mężem i przedstawiciel Centrali Polskich Szkół Dokształcających na stany New Jersey i Pensylwanię Maria Paździor-Marchwińska.

Dyrektor Anna Tracz skierowała do uczniów słowa pełne życzliwości i ciepła, gratulując uzyskanych wyników, życząc pogodnych oraz udanych wakacji. Po przemówieniach nastąpił najważniejszy moment tego dnia, którym było wręczenie świadectw, wyróżnień oraz nagród. Wyróżnienie od ambasadora RP w Waszyngtonie Piotra Wilczka otrzymali: Zuzanna Wrażeń (klasa III), Antoni Szczęch (klasa VII) i Izabela Bigos (klasa X).

Każda klasa zaprezentowała program dla swoich mam i tatusiów w związku z tym, że ich święta wypadają w maju i w czerwcu. Były polskie piosenki: Izabela i Emilia zaśpiewały „Polskie kwiaty”, przedszkolaczki, zerówka i kl. I „Moja mama jest kochana”, gra na instrumentach oraz recytacje wierszyków. Nie zabrakło też wakacyjnych rymowanek i wesołych planów.

Maria Marchwińska z CPSD w swoim przemówieniu pogratulowała uczniom dobrych wyników w nauce, życząc im udanych wakacji i radosnego powrotu do Akademii we wrześniu.

Bardzo ważnym akcentem podczas całej uroczystości było wystąpienie pani poseł Joanny Fabisiak. Złożyła ona gratulacje uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, dziękując im za wzorowe wychowanie dzieci oraz motywując ich do dalszej nauki języka polskiego.

Joanna Fabisiak jest również prezesem fundacji „Świat na Tak”, która już po raz dziewiąty zorganizowała konkurs „Być Polakiem” na najlepszy konspekt lekcji o niepodległości, pt. „Rok 1918 – Spełnione marzenia pokoleń”. Nauczycielka z Akademii – Justyna Bereza, wychowawczyni liceum – zdobyła w nim drugie miejsce. Jest to duże wyróżnienie dla szkoły, ponieważ konkurs obejmował nauczycieli polonijnych z całego świata. Gratulacje!

Na zakończenie uroczystości uczniowie tradycyjnie pożegnali się ze szkołą, wręczając nauczycielom symboliczne kwiaty. Po części oficjalnej goście i uczniowie częstowali się polskimi ciastami i owocami przygotowanymi przez rodziców.

Akademia Języka Polskiego życzy uczniom udanych wakacji jak w piosence „Lato, lato, lato czeka...” i do zobaczenia we wrześniu!

Kasia Wac, absolwentka szkoły


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,936.html

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com