New Jersey

poleć serwis drukuj
Oskar Wojciechowski...

Tancerze z Joseph’s Dance Studio odnieśli sukces w Wielkiej Brytanii

06-11-2018

Polonijna para taneczna ponownie znalazła się na podium. Tym razem wychowankowie Joseph’s Dance Studio z New Jersey zachwycili jurorów podczas Światowego Festiwalu Tańca w Blackpool w Anglii, który odbywał się w dniach od 24 maja do 1 czerwca.

Ta prestiżowa impreza znana jest też pod mianem olimpiady tanecznej. Rokrocznie tysiące tancerzy spotyka się w pięknej hali widowiskowej Winter Gardens. Niepowtarzalną atmosferę podgrzewa grająca na żywo orkiestra. Każdego dnia tancerze rywalizują w różnych kategoriach tanecznych, wiekowych oraz stylach. Zmagania trwają od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora.

W tym roku udział w tej imprezie wzięli byli wychowankowie Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki: Oskar Wojciechowski i Karolina Hołody. W marcu bieżącego roku w Provo, Utha zdobyli po raz trzeci mistrzostwo USA amatorów i przeszli w szeregi zawodowców.

Tegoroczny ich występ w Blackpool był pierwszym i do tego bardzo udanym startem wśród profesjonalistów. Na parkiecie pokonali 200 par z całego świata, zajmując 2. miejsce w kategorii Rising Star Pro Ballroom. Inni wychowankowie Joseph’s Dance Studio też odnosili wcześniej wielkie sukcesy. W 2015 roku studio reprezentowali wówczas pięciokrotni mistrzowie świata w kat. Junior II i Under 21 Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj, zajmując 2. miejsce w tańcach standardowych. Druga para to Sandra Spernacka i Stanislaw Pavlov – w kat. Under 21 Standard uplasowali się na 26. pozycji, w Raising Star Amatour na 31. miejscu.

Tikani

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com