New Jersey

poleć serwis drukuj

45. Festiwal Dziedzictwa Polskiego w East Brunswick

06-21-2018

Fot. Jadwiga...
Fot. Jadwiga...
Fot. Jadwiga...
Fot. Jadwiga...
Fot. Jadwiga...
Fot. Jadwiga...
Fot. Jadwiga...
Fot. Jadwiga...
Fot. Jadwiga...

W niedzielę 10 czerwca w Middlesex County Fairgrounds w East Brunswick, NJ odbył się 45. Festiwal Dziedzictwa Polskiego. Doroczny festiwal jest wspaniałą okazją do tego, aby w polonijnym gronie celebrować nasze wspólne dziedzictwo kulturowe oraz by pokazać innym to, z czego jesteśmy dumni.

Zgodnie z tradycją, festiwal rozpoczął się mszą świętą o godz. 10:30, odprawioną w ogromnym namiocie. Natomiast po nabożeństwie przyszedł czas na wspólną zabawę. Organizatorzy zadbali o program bogaty w atrakcje. Na specjalnych stoiskach pod namiotami można było kupić biżuterię, płyty z polską muzyką i filmami, specjalne koszulki, czapki i inne biało-czerwone gadżety, polskie książki i wiele innych drobiazgów. Uczestnicy mieli okazję podziwiać ciekawe występy artystyczne oraz prezentację grupy rekonstrukcyjnej „The Banner of Jasna Góra”. Nie brakowało też skocznej muzyki do tańca oraz przysmaków polskiej kuchni. Jednym z punktów programu imprezy było jak zwykle wręczenie stypendiów przyznanych przez Polish American Heritage League zdolnym studentom. Program imprezy nawiązywał także do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com