New Jersey

poleć serwis drukuj
Grzegorz Grunwald Grzegorz Grunwald...

Występ Grzegorza Grunwalda w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark

07-02-2018

17 czerwca wielbiciele poezji śpiewanej mieli okazję wysłuchać w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ recitalu Grzegorza Grunwalda z Opola – poety, kompozytora, śpiewającego gitarzysty.

Zaprezentował on piosenkę autorską, w której liryzm własnych tekstów połączył z akompaniamentem gitary. Dołączył do tego opowieści dotyczące powstawania poszczególnych utworów. Zdecydowana większość zaprezentowanych utworów pochodziła z jego najnowszej płyty zatytułowanej „Mój przyjaciel cień”. Płyta jest w pełni autorska, artysta napisał teksty piosenek i muzykę. Nagrał ją w lipcu 2017 roku z towarzyszeniem zaproszonych muzyków. Skromna publiczność (wiadomo – trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji, no i piękna pogoda, która skłania do wypraw nad ocean) przeżyła piękne chwile wzruszeń. Warto dodać, że muzyk jest laureatem licznych nagród i wyróżnień festiwali piosenki poetyckiej w Polsce.

JMS

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com