New Jersey

poleć serwis drukuj
Grzegorz Grunwald Grzegorz Grunwald...

Występ Grzegorza Grunwalda w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark

07-02-2018

17 czerwca wielbiciele poezji śpiewanej mieli okazję wysłuchać w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ recitalu Grzegorza Grunwalda z Opola – poety, kompozytora, śpiewającego gitarzysty.

Zaprezentował on piosenkę autorską, w której liryzm własnych tekstów połączył z akompaniamentem gitary. Dołączył do tego opowieści dotyczące powstawania poszczególnych utworów. Zdecydowana większość zaprezentowanych utworów pochodziła z jego najnowszej płyty zatytułowanej „Mój przyjaciel cień”. Płyta jest w pełni autorska, artysta napisał teksty piosenek i muzykę. Nagrał ją w lipcu 2017 roku z towarzyszeniem zaproszonych muzyków. Skromna publiczność (wiadomo – trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji, no i piękna pogoda, która skłania do wypraw nad ocean) przeżyła piękne chwile wzruszeń. Warto dodać, że muzyk jest laureatem licznych nagród i wyróżnień festiwali piosenki poetyckiej w Polsce.

JMS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com