New Jersey

poleć serwis drukuj
Grzegorz Grunwald Grzegorz Grunwald...

Występ Grzegorza Grunwalda w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark

07-02-2018

17 czerwca wielbiciele poezji śpiewanej mieli okazję wysłuchać w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ recitalu Grzegorza Grunwalda z Opola – poety, kompozytora, śpiewającego gitarzysty.

Zaprezentował on piosenkę autorską, w której liryzm własnych tekstów połączył z akompaniamentem gitary. Dołączył do tego opowieści dotyczące powstawania poszczególnych utworów. Zdecydowana większość zaprezentowanych utworów pochodziła z jego najnowszej płyty zatytułowanej „Mój przyjaciel cień”. Płyta jest w pełni autorska, artysta napisał teksty piosenek i muzykę. Nagrał ją w lipcu 2017 roku z towarzyszeniem zaproszonych muzyków. Skromna publiczność (wiadomo – trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji, no i piękna pogoda, która skłania do wypraw nad ocean) przeżyła piękne chwile wzruszeń. Warto dodać, że muzyk jest laureatem licznych nagród i wyróżnień festiwali piosenki poetyckiej w Polsce.

JMS

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com