New Jersey

poleć serwis drukuj
Mobilne...
Od lewej: Anna...

Mobilne laboratorium przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Garfield

07-17-2018

Wyjątkową okazję do zadbania o swoje zdrowie i przeprowadzenie bezpłatnych badań mieli nasi rodacy w Wallington, Garfield, Passaic i Clifton w stanie New Jersey.

W sobotę 7 lipca przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Garfield pojawiło się mobilne laboratorium. To samo laboratorium pojawiło się w sobotę 14 lipca przed siedzibą Unii w Wallington. Bezpłatne badania obejmowały: pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu cholesterolu i cukru.

O pozyskanie unikalnego mobilnego laboratorium zadbały szpitale: Bayonne Medical Center, Christ Hospital i Hoboken University Medical Center zrzeszone w sieci CarePoint Health. Celem tego laboratorium jest sprostać zapotrzebowaniu na usługi medyczne pacjentów bezpośrednio w miejscu ich zamieszkania i pracy. Stąd też mobilne laboratorium wyposażone jest w gabinet do prowadzenia badań, windę dla pacjentów na wózkach inwalidzkich oraz toaletę. Łatwy dostęp do usług medycznych często jest bowiem warunkiem ich uzyskania.

Z badań w ciągu tych dwóch sobót skorzystało kilkaset osób. Wykonywane były bardzo sprawnie i w sympatycznej atmosferze. Nad sprawnym przebiegiem badań czuwały panie z Department of Health Services County of Bergen w Hackensack, NJ.

Bergen County Department of Health Services organizuje więcej bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet i mężczyzn. Serdecznie zapraszam do skorzystania z nich. Są to ważne badania dla naszego zdrowia i warto, a nawet należy, z nich skorzystać, tym bardziej że są bezpłatne – powiedziała „Białemu Orłowi” Anna Nieradka, która zajmuje się koordynacją tych badań. – Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę – podkreśliła.

Badania te obejmują:

  • badania w kierunku raka piersi i mammografię dla kobiet w wieku 40 lat i powyżej,
  • badania cytologiczne oferowane dla kobiet w wieku 21 lat i powyżej,
  • badania przesiewowe raka jelita grubego (Fit Kit) dla kobiet w wieku 50 lat i powyżej.

W przypadku mężczyzn obejmują:

  • badania prostaty dla mężczyzn w wieku 50 lat i powyżej,
  • badania przesiewowe raka jelita grubego (Fit Kit) dla mężczyzn w wieku 50 lat i powyżej.

Po informacje i ustalenie terminu wizyty należy dzwonić pod numer telefonu: 201-634-2660. Adres: 1 Bergen County Plaza, 4th floor, Hackensack, NJ 07601

JMS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com