New Jersey

poleć serwis drukuj
Polonia z New...

Serce dla Dawidka

07-29-2018

2.5-letni Dawidek cierpi na bardzo niebezpieczną wadę serca i płuc. Stan chłopca pogarsza się z dnia na dzień, a pomóc może mu jedynie dr Hanley ze szpitala w Stanford w USA. Zabieg jest nie tylko skomplikowany, ale i kosztowny.

W ratowanie życia chłopca zaangażowała się już polska fundacja Siepomaga oraz nowojorska We See You. Pomóc chcą również władze szpitala w Stanford, które obniżyły koszty operacji z 9 do 5 milionów dolarów. Jest jednak jeden warunek – kwota ma zostać wpłacona do końca sierpnia. Brakuje jeszcze połowy...

W walkę o życie Dawida Drapacza z Opola zaangażowała się amerykańska Polonia. Sprawą szczególnie przejęli się Polacy z New Jersey i Pensylwanii, którzy intensywnie działają, by jak najszybciej zebrać brakującą kwotę.

Patronat nad zbiórką pieniędzy dla chłopca objęła fundacja Polonia For Kids. Zbiórka przebiega pod hasłem „Serce Dla Dawidka/Heart for Dawid”. Do tej pory zorganizowano kilka akcji, m.in. kiermasz książek w Lawrenceville, na którym pojawiły się tytuły polskie i angielskie. Mimo upalnej pogody, chętnych do pomocy nie brakowało. Kiermasz przyniósł Dawidkowi $1,173.5.

Kolejnym sposobem walki o serce Dawidka było zorganizowanie kilku edycji Yard Sale w Viva Dance Studio. Kolejny upalny dzień, w którym wolontariusze robili, co w ich mocy, by ratować życie chłopca. Efekt? Yard Sale przyniosło $2,623. W tym samym dniu w „Piwnicy u dziadka” w Domu Polskim w Filadelfii odbyła się impreza poezji śpiewanej pt. „Kompresja ciszy”, którą poprowadził Wojciech Galadyk. Dla wolontariuszy akacji była to okazja do zebrania kolejnych 920 dolarów.

21 lipca odbył się Charytatywny Piknik Polonijny w ogrodzie Grażyny i Tadeusza Gruszków w Lawrenceville, NJ, na którym wystąpili: bard Dariusz Ocetek, kabaret Odlot i zespół Albatros. Mimo deszczowej pogody, tego dnia padł finansowy rekord – uzbierano 10,078 dolarów.

Choć kończy się czas potrzebny na uzbieranie sumy dla Dawidka, nie kończy się pomysłowość osób chcących zdobyć potrzebne na operację fundusze. Piesek ofiarowany przez Marzenę i Tomasza Gawronów został zlicytowany za 1,000 dolarów, natomiast „Highlander Riders” – grupa motocyklistów z Chicago – wręczyła przedstawicielom fundacji Polonia For Kids puszkę, do której podczas trasy uzbierali 653 dolarów, a do tego dołożyli 500 dolarów z własnych kieszeni.

Polonia zdobyła już dla Dawidka $24,856. Wspomóc akcję można poprzez stronę https://www.gofundme.com/heart-for-dawid oraz poprzez darowizny na konto Polish &Slavic Federal Credit Union, numer konta: 3050013324321, Routing Numer: 226082022.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com