New Jersey

poleć serwis drukuj

IV Jarmark Podhalański w Clifton

08-01-2018

Koło im. Jana...
Góralskie śpiewy...
Zespół ZOR w całej...
Józef Pałka,...
Michał i Veronika...
Przedstawicielki...
Wolontariuszki....
Występ...
Zabawy dla dzieci....

W parafii św. Jana Kantego w Clifton, NJ, w niedzielę, 17 czerwca, odbył IV Jarmark Podhalański. Organizatorem imprezy było Koło im. Jana Sabały. Jarmark rozpoczął się o godz. 13:00, a o 14:00 odprawiona została uroczysta msza św. polowa.

Organizatorzy zadbali o ciekawy program artystyczny – wystąpił zespół ZOR oraz tancerze z Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki, a wieczorem o muzykę do tańca podczas zabawy zadbał DJ Marka. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, odbyła się też loteria. Festiwalowi goście mogli również skosztować przysmaków góralskiej kuchni – w menu były m.in. kwaśnica, oscypek, moskole, bryndza i smalec ze skwarkami.

Dochód z imprezy przeznaczony będzie na pomoc dzieciom specjalnej troski z okolic Podhala, Orawy oraz Spisza.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com