New Jersey

poleć serwis drukuj

Pontonem po Delaware

08-01-2018

W spływie wzięło...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Spływ pontonowy rzeką Delaware w stanie Pensylwania organizowany przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na zakończenie „Wakacji z Panem Bogiem” można nazwać już jedną z lokalnych polonijnych tradycji.

W tym roku spływ odbył się 21 lipca. Synoptycy zapowiadali opady deszczu, jednak to nie odstraszyło uczestników. W sobotni poranek o. Waldemar Łątkowski, proboszcz polskiej parafii w Perth Amboy, czekał na wszystkich w wyznaczonym miejscu, a frekwencja pozytywnie go zaskoczyła – przybyło aż 50 osób, które chciały nacieszyć się pięknem otaczającej przyrody i wzajemną obecnością. – Ulokowaliśmy się całymi rodzinami w pontonach, a młodzież usadowiła się na wspólnym pontonie. Śpiewane przez młodych pieśni, takie jak „Ziemi, którą mi dajesz” czy „Błogosławieni, miłosierni”, wzbudzały zachwyt płynących obok. W takim beztroskim nastroju płynęliśmy 3 godziny, zachwycając się prostotą i pięknem przyrody i ciesząc się wzajemnym towarzystwem – relacjonują uczestnicy spływu.

Spływ zakończył się w pobliskim parku, gdzie rozpalono grilla. – Grillowane kiełbaski smakowały wyśmienicie. Rodzice nie mogli nagadać się między sobą, natomiast dzieciaki szalały na zielonej trawce. Nikt z nas nie zauważył, że dzień zbliżał się ku końcowi… – dodają uczestnicy. Dopiero wieczorem zaczął padać zapowiadany wcześniej deszcz. Uczestnicy w doskonałych nastrojach i z nadzieją na kolejne spotkania rozjechali się do domów.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com