New Jersey

poleć serwis drukuj

Rodzinny piknik parafii w Linden

08-26-2018

Przy stołach było...
Piknik oficjalnie...
Można było...
A tu bawiły się...
Polską muzykę do...
Hanka Bielawski (z...
Gra kapela ludowa...
Uczestnicy pikniku...
Fundacja w Clark:...

Takie spotkania są absolutnie potrzebne. Dlatego parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden w stanie New Jersey zorganizowała kolejny piknik, krótko po przedpołudniowej mszy świętej. Odbył się w niedzielę 19 sierpnia na terenie Deutscher Club w Clark, NJ, gdyż klub ten ma świetne warunki do organizowania tego typu imprez.

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonał proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden Ireneusz Pierzchała w towarzystwie Tadeusza Osińskiego – przewodniczącego Rady Dyrektorów Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark. To właśnie Tadeusz Osiński, wraz z Bernardettą Opar z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, byli głównymi organizatorami pikniku. Zarówno ksiądz Ireneusz, jak i pan Osiński, życzyli uczestnikom świetnej zabawy. No i taka właśnie była. Była to znakomita okazja do spotkania się przyjaciół i rodzin, do wspólnego spędzenia czasu, pogadania przy stole i zabawy.

W pikniku uczestniczyli parafianie, ale też osoby niezwiązane z parafią, chcące ją jednak wspierać. Było świetne jedzenie i kilka stoisk, na których można było kupić fajne i przydatne na co dzień rzeczy. Na stoisku Amber można było kupić piękną biżuterię. Janusz Sroka na swoim stoisku sprzedawał płyty z polską muzyką i polskimi filmami oraz książki polskich autorów i t-shirty z białym orłem. Z kolei na stoisku formy Vorwek, gdzie królowały Sylwia Kosińska i Ewa Trzaskoś, można było skosztować specjalnie przyrządzonych w thermomiksie zdrowotnych napojów. Thermomix to urządzenie podobne do blendera, ale znacznie lepsze i nowocześniejsze, które jest jak druga para rąk w kuchni. Było też stoisko Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, na którym rządził prezes Tomasz Szybowski, wspierany przez wolontariuszki. Zachęcali do wspierania Fundacji i zostania jej członkiem.

Było też miejsce, gdzie świetnie bawiły się dzieci, te młodsze, ale i nieco starsze. Swoje prace prezentowali dobrze znani w środowisku polonijnym fotografowie Hanna Bielawski i Zygmunt Szczepański.

Parkiet był niemal przez cały czas zajęty, no bo był to dobry czas, aby potańczyć, a do tego fajne utwory – w większości znanych polskich zespołów i piosenkarzy – puszczał DJ Paweł Tokarz. W pewnym momencie pojawiła się kapela ludowa „Kamraty”, która też przyciągnęła ludzi na parkiet, bo grała polskie ludowe utwory.

Piknik rozpoczął się o godzinie 13, a zakończył o 7 wieczorem. Wiele osób pozostało jeszcze jakiś czas, no bo żal było odchodzić z takiego miejsca i kończyć fajną imprezę.

Janusz M. Szlechta

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-18-2019
Projekcja filmu w związku z 100. rocznicą parafii św. Stanisława w Bristol
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com