New Jersey

poleć serwis drukuj

Rodzinny piknik parafii w Linden

08-26-2018

Przy stołach było...
Piknik oficjalnie...
Można było...
A tu bawiły się...
Polską muzykę do...
Hanka Bielawski (z...
Gra kapela ludowa...
Uczestnicy pikniku...
Fundacja w Clark:...

Takie spotkania są absolutnie potrzebne. Dlatego parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden w stanie New Jersey zorganizowała kolejny piknik, krótko po przedpołudniowej mszy świętej. Odbył się w niedzielę 19 sierpnia na terenie Deutscher Club w Clark, NJ, gdyż klub ten ma świetne warunki do organizowania tego typu imprez.

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonał proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden Ireneusz Pierzchała w towarzystwie Tadeusza Osińskiego – przewodniczącego Rady Dyrektorów Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark. To właśnie Tadeusz Osiński, wraz z Bernardettą Opar z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, byli głównymi organizatorami pikniku. Zarówno ksiądz Ireneusz, jak i pan Osiński, życzyli uczestnikom świetnej zabawy. No i taka właśnie była. Była to znakomita okazja do spotkania się przyjaciół i rodzin, do wspólnego spędzenia czasu, pogadania przy stole i zabawy.

W pikniku uczestniczyli parafianie, ale też osoby niezwiązane z parafią, chcące ją jednak wspierać. Było świetne jedzenie i kilka stoisk, na których można było kupić fajne i przydatne na co dzień rzeczy. Na stoisku Amber można było kupić piękną biżuterię. Janusz Sroka na swoim stoisku sprzedawał płyty z polską muzyką i polskimi filmami oraz książki polskich autorów i t-shirty z białym orłem. Z kolei na stoisku formy Vorwek, gdzie królowały Sylwia Kosińska i Ewa Trzaskoś, można było skosztować specjalnie przyrządzonych w thermomiksie zdrowotnych napojów. Thermomix to urządzenie podobne do blendera, ale znacznie lepsze i nowocześniejsze, które jest jak druga para rąk w kuchni. Było też stoisko Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, na którym rządził prezes Tomasz Szybowski, wspierany przez wolontariuszki. Zachęcali do wspierania Fundacji i zostania jej członkiem.

Było też miejsce, gdzie świetnie bawiły się dzieci, te młodsze, ale i nieco starsze. Swoje prace prezentowali dobrze znani w środowisku polonijnym fotografowie Hanna Bielawski i Zygmunt Szczepański.

Parkiet był niemal przez cały czas zajęty, no bo był to dobry czas, aby potańczyć, a do tego fajne utwory – w większości znanych polskich zespołów i piosenkarzy – puszczał DJ Paweł Tokarz. W pewnym momencie pojawiła się kapela ludowa „Kamraty”, która też przyciągnęła ludzi na parkiet, bo grała polskie ludowe utwory.

Piknik rozpoczął się o godzinie 13, a zakończył o 7 wieczorem. Wiele osób pozostało jeszcze jakiś czas, no bo żal było odchodzić z takiego miejsca i kończyć fajną imprezę.

Janusz M. Szlechta

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com