New Jersey

poleć serwis drukuj

Rodzinny piknik parafii w Linden

08-26-2018

Przy stołach było...
Piknik oficjalnie...
Można było...
A tu bawiły się...
Polską muzykę do...
Hanka Bielawski (z...
Gra kapela ludowa...
Uczestnicy pikniku...
Fundacja w Clark:...

Takie spotkania są absolutnie potrzebne. Dlatego parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden w stanie New Jersey zorganizowała kolejny piknik, krótko po przedpołudniowej mszy świętej. Odbył się w niedzielę 19 sierpnia na terenie Deutscher Club w Clark, NJ, gdyż klub ten ma świetne warunki do organizowania tego typu imprez.

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonał proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden Ireneusz Pierzchała w towarzystwie Tadeusza Osińskiego – przewodniczącego Rady Dyrektorów Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark. To właśnie Tadeusz Osiński, wraz z Bernardettą Opar z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, byli głównymi organizatorami pikniku. Zarówno ksiądz Ireneusz, jak i pan Osiński, życzyli uczestnikom świetnej zabawy. No i taka właśnie była. Była to znakomita okazja do spotkania się przyjaciół i rodzin, do wspólnego spędzenia czasu, pogadania przy stole i zabawy.

W pikniku uczestniczyli parafianie, ale też osoby niezwiązane z parafią, chcące ją jednak wspierać. Było świetne jedzenie i kilka stoisk, na których można było kupić fajne i przydatne na co dzień rzeczy. Na stoisku Amber można było kupić piękną biżuterię. Janusz Sroka na swoim stoisku sprzedawał płyty z polską muzyką i polskimi filmami oraz książki polskich autorów i t-shirty z białym orłem. Z kolei na stoisku formy Vorwek, gdzie królowały Sylwia Kosińska i Ewa Trzaskoś, można było skosztować specjalnie przyrządzonych w thermomiksie zdrowotnych napojów. Thermomix to urządzenie podobne do blendera, ale znacznie lepsze i nowocześniejsze, które jest jak druga para rąk w kuchni. Było też stoisko Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, na którym rządził prezes Tomasz Szybowski, wspierany przez wolontariuszki. Zachęcali do wspierania Fundacji i zostania jej członkiem.

Było też miejsce, gdzie świetnie bawiły się dzieci, te młodsze, ale i nieco starsze. Swoje prace prezentowali dobrze znani w środowisku polonijnym fotografowie Hanna Bielawski i Zygmunt Szczepański.

Parkiet był niemal przez cały czas zajęty, no bo był to dobry czas, aby potańczyć, a do tego fajne utwory – w większości znanych polskich zespołów i piosenkarzy – puszczał DJ Paweł Tokarz. W pewnym momencie pojawiła się kapela ludowa „Kamraty”, która też przyciągnęła ludzi na parkiet, bo grała polskie ludowe utwory.

Piknik rozpoczął się o godzinie 13, a zakończył o 7 wieczorem. Wiele osób pozostało jeszcze jakiś czas, no bo żal było odchodzić z takiego miejsca i kończyć fajną imprezę.

Janusz M. Szlechta

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com