New Jersey

poleć serwis drukuj
Paweł „Dym”...

Nie żyje lider i wokalista zespołu „Dym” Paweł Dymitryszyn

08-27-2018

W piątek, 24 sierpnia, odszedł nagle Paweł „Dym” Dymitryszyn, lider, gitarzysta i wokalista polonijnego zespołu „Dym”. Znany muzyk wraz ze swoją grupą zawsze chętnie wspierał różne akcje charytatywne, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Miał 40 lat. Jego śmierć wywołała duże poruszenie wśród Polonii, a zwłaszcza w gronie fanów zespołu i przyjaciół jego lidera, co widoczne jest również w mediach społecznościowych.

„Paweł „Dym” Dymitryszyn nie żyje. Tragiczna wiadomość, którą muszę wam przekazać o nagłym i niespodziewanym odejściu Pawła, jest szokująca i zajęło mi wiele godzin, żebym mógł poukładać to sobie, że Dym już nigdy nie zagra na Finale” – czytamy na facebookowej stronie WOŚP NJ/NY.

„To straszne... odszedł Paweł Dym, wartościowy człowiek, pełen wrażliwości, serdeczności, ciepła i Wielkiego Serca... Pozostawił tak dużo wspaniałych wspomnień... i każdy z Nas zadaje sobie pytanie „dlaczego odchodzą dobrzy, wartościowi ludzie”... ale na to pytanie nie ma odpowiedzi” – napisała Ewa Warzocha na facebookowym profilu zmarłego. „Odszedłeś... Przyjacielu... Paweł... Zostawiłeś nam niesamowite wspomnienia i wieczny obraz Twój z gitarą w ręku... Byłeś niesamowicie dobrym i wrażliwym człowiekiem o wielkim sercu... Pozostanie też żal... że jeszcze tyle mogliśmy razem zrobić... Miałeś zrobić imprezę w górach... Wszystko wczoraj uciekło bezpowrotnie... ale wiedz, że Ty w nas nigdy nie zgaśniesz. Za mocnym facetem byłeś żebyśmy tak po prostu o Tobie zapomnieli...” – zapewnia z kolei Justyna Ewa Kubinska.

„Drogi przyjacielu, spoczywaj w pokoju, nigdy cię nie zapomnę twojego głosu, twojej pozytywnej energii. Dziękuje za wszystko” – oświadczył Grzegorz Lemiechowicz. Wśród pożegnalnych wpisów można także znaleźć kondolencje pochodzące od jego byłych kolegów z policji, w której wcześniej pracował.

„Po prostu nigdy nie wiesz, co niepokoi innego człowieka. Mam nadzieję, że teraz otacza cię spokój i muzyka. R.I.P Paulie D. Byłeś dobrym człowiekiem i jestem dumny, że mogłem służyć wraz z tobą. Być może nie zdawałeś sobie sprawy, na ilu ludzi miałeś wpływ. Pawle! Świat był lepszym miejscem dzięki twojej muzyce” – stwierdził Jerry Ramos.

„RIP mój były współpracowniku i przyjacielu. Nigdy nie wiemy, jakie ludzkie zmagania stoją za kulisami tego wszystkiego” – napisał Brian J Bartiromo. Paweł Dymitryszyn, używający także swojego pseudonimu „Dym” jako nazwiska (m.in. na Facebooku), od dwóch lat był emerytowanym policjantem. Dzięki temu mógł całkowicie oddać się pracy nas debiutancką płytą zespołu „Dym”. Niestety nie wiadomo, czy udało mu się ją ukończyć. Mieszkał w Cranford w stanie New Jersey. Pochodził ze Szczecina, skąd jako małe dziecko przyjechał wraz z rodzicami i siostrą do Stanów Zjednoczonych. Zmarły pozostawił żonę oraz dwójkę małych dzieci. W chwili oddawania gazety do druku nie były jeszcze znane żadne wiadomości dotyczące uroczystości pogrzebowych.

BS


Ostanie pożegnanie zmarłego odbędzie się w piątek 31 sierpnia w domu pogrzebowym Union Funeral Home – Lytwyn & Lytwyn w Union, w godzinach: 2-4 po południu oraz 7-9 wieczorem. Msza żałobna zostanie odprawiona w sobotę, 1 września, o godz. 10 rano w Good Shepherd Catholic Church w Irvington. Paweł „Dym” Dymitryszyn spocznie na cmentarzu Hollywood Memorial Park w Union w stanie New Jersey.   

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com