New Jersey

poleć serwis drukuj

Grupa Polonii z Perth Amboy zakończyła „Wakacje z Panem Bogiem” na łonie natury

08-30-2018

Górskie wędrówki...
Wypoczynek na łonie...
W sobotę 25...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Podsumowaniem „Wakacji z Panem Bogiem” było rodzinne spotkanie weekendowe, które przerodziło się w rekolekcje dla nauczycieli i rodziców. Przewodniczył im o. Waldemar Łątkowski, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ.

Wyjazd w Góry Adirondack odbył się w dniach 24-26 sierpnia. Był to weekend pełen niezapomnianych wrażeń. W piątkowy wieczór uczestnicy przemierzali 4.5-godzinną trasę na północ USA, aby móc oderwać się od codzienności i spojrzeć na problemy dnia codziennego z innej perspektywy. Strudzeni podróżą późnym wieczorem dotarli do celu. Sobota to przede wszystkim Eucharystia i spotkanie z o. Waldemarem, który poprowadził konferencję na temat: „Jak oszukujemy samych siebie kłamstwem, którym niszczymy nasze szczęście”.

W wyjeździe udział wzięła liczna grupa nauczycieli, dlatego tematem dyskusji przy wieczornym ognisku była problematyka związana z oświatą, a przede wszystkim potrzeby i oczekiwania uczniów.

Cieszyliśmy się pięknem otaczającej nas przyrody, równocześnie zachwycając się możliwością wyjątkowego obcowania ze Stwórcą. Eucharystia była dopełnieniem wcześniejszych rozważań, czy to podczas konferencji czy intensywnej wędrówki w góry – relacjonują uczestnicy. – Mieliśmy wszyscy możliwość podzielenia się świadectwami, a radości z bycia w tak wyjątkowym miejscu nie da się opisać – dodają.

Uczestnicy górskiej wyprawy chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z wyjazdu.

Ten wyjazd był dla mnie odskocznią od dnia codziennego. Dzięki temu nabrała sił na nadchodzący rok szkolny – mówi Anna.

Jestem wdzięczna, że w tak miłym towarzystwie, w otoczeniu pięknej natury, mogłam odpocząć, powspominać stare czasy i poczuć się jak w Polsce – opowiada Ewa.

Agnieszka zaś stwierdza: „Malownicza okolica nad krystalicznym jeziorem, przepyszne domowe jedzenie, cisza, cisza i jeszcze raz cisza. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były kajaki rowerki i wędrówki piesze. Wieczorem rozgwieżdżone niebo i zapach lasu. Właśnie takiego klimatu było nam potrzeba!”.

Kolejny raz okazało się, że potrzeba tak niewiele, a osoba kapłana, który pomimo wielu obowiązków zawsze ma czas dla każdej „owieczki”, dodała wszystkim otuchy i naprowadziła na drogę spokoju i wewnętrznego wyciszenia.

O. Waldemarowi należą się serdeczne podziękowania za organizację i koordynację wyjazdu.

E. Juzwiak

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com