New Jersey

poleć serwis drukuj

Grupa Polonii z Perth Amboy zakończyła „Wakacje z Panem Bogiem” na łonie natury

08-30-2018

Górskie wędrówki...
Wypoczynek na łonie...
W sobotę 25...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Podsumowaniem „Wakacji z Panem Bogiem” było rodzinne spotkanie weekendowe, które przerodziło się w rekolekcje dla nauczycieli i rodziców. Przewodniczył im o. Waldemar Łątkowski, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ.

Wyjazd w Góry Adirondack odbył się w dniach 24-26 sierpnia. Był to weekend pełen niezapomnianych wrażeń. W piątkowy wieczór uczestnicy przemierzali 4.5-godzinną trasę na północ USA, aby móc oderwać się od codzienności i spojrzeć na problemy dnia codziennego z innej perspektywy. Strudzeni podróżą późnym wieczorem dotarli do celu. Sobota to przede wszystkim Eucharystia i spotkanie z o. Waldemarem, który poprowadził konferencję na temat: „Jak oszukujemy samych siebie kłamstwem, którym niszczymy nasze szczęście”.

W wyjeździe udział wzięła liczna grupa nauczycieli, dlatego tematem dyskusji przy wieczornym ognisku była problematyka związana z oświatą, a przede wszystkim potrzeby i oczekiwania uczniów.

Cieszyliśmy się pięknem otaczającej nas przyrody, równocześnie zachwycając się możliwością wyjątkowego obcowania ze Stwórcą. Eucharystia była dopełnieniem wcześniejszych rozważań, czy to podczas konferencji czy intensywnej wędrówki w góry – relacjonują uczestnicy. – Mieliśmy wszyscy możliwość podzielenia się świadectwami, a radości z bycia w tak wyjątkowym miejscu nie da się opisać – dodają.

Uczestnicy górskiej wyprawy chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z wyjazdu.

Ten wyjazd był dla mnie odskocznią od dnia codziennego. Dzięki temu nabrała sił na nadchodzący rok szkolny – mówi Anna.

Jestem wdzięczna, że w tak miłym towarzystwie, w otoczeniu pięknej natury, mogłam odpocząć, powspominać stare czasy i poczuć się jak w Polsce – opowiada Ewa.

Agnieszka zaś stwierdza: „Malownicza okolica nad krystalicznym jeziorem, przepyszne domowe jedzenie, cisza, cisza i jeszcze raz cisza. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były kajaki rowerki i wędrówki piesze. Wieczorem rozgwieżdżone niebo i zapach lasu. Właśnie takiego klimatu było nam potrzeba!”.

Kolejny raz okazało się, że potrzeba tak niewiele, a osoba kapłana, który pomimo wielu obowiązków zawsze ma czas dla każdej „owieczki”, dodała wszystkim otuchy i naprowadziła na drogę spokoju i wewnętrznego wyciszenia.

O. Waldemarowi należą się serdeczne podziękowania za organizację i koordynację wyjazdu.

E. Juzwiak

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-18-2019
Projekcja filmu w związku z 100. rocznicą parafii św. Stanisława w Bristol
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com