New Jersey

poleć serwis drukuj

Grupa Polonii z Perth Amboy zakończyła „Wakacje z Panem Bogiem” na łonie natury

08-30-2018

Górskie wędrówki...
Wypoczynek na łonie...
W sobotę 25...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Podsumowaniem „Wakacji z Panem Bogiem” było rodzinne spotkanie weekendowe, które przerodziło się w rekolekcje dla nauczycieli i rodziców. Przewodniczył im o. Waldemar Łątkowski, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ.

Wyjazd w Góry Adirondack odbył się w dniach 24-26 sierpnia. Był to weekend pełen niezapomnianych wrażeń. W piątkowy wieczór uczestnicy przemierzali 4.5-godzinną trasę na północ USA, aby móc oderwać się od codzienności i spojrzeć na problemy dnia codziennego z innej perspektywy. Strudzeni podróżą późnym wieczorem dotarli do celu. Sobota to przede wszystkim Eucharystia i spotkanie z o. Waldemarem, który poprowadził konferencję na temat: „Jak oszukujemy samych siebie kłamstwem, którym niszczymy nasze szczęście”.

W wyjeździe udział wzięła liczna grupa nauczycieli, dlatego tematem dyskusji przy wieczornym ognisku była problematyka związana z oświatą, a przede wszystkim potrzeby i oczekiwania uczniów.

Cieszyliśmy się pięknem otaczającej nas przyrody, równocześnie zachwycając się możliwością wyjątkowego obcowania ze Stwórcą. Eucharystia była dopełnieniem wcześniejszych rozważań, czy to podczas konferencji czy intensywnej wędrówki w góry – relacjonują uczestnicy. – Mieliśmy wszyscy możliwość podzielenia się świadectwami, a radości z bycia w tak wyjątkowym miejscu nie da się opisać – dodają.

Uczestnicy górskiej wyprawy chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z wyjazdu.

Ten wyjazd był dla mnie odskocznią od dnia codziennego. Dzięki temu nabrała sił na nadchodzący rok szkolny – mówi Anna.

Jestem wdzięczna, że w tak miłym towarzystwie, w otoczeniu pięknej natury, mogłam odpocząć, powspominać stare czasy i poczuć się jak w Polsce – opowiada Ewa.

Agnieszka zaś stwierdza: „Malownicza okolica nad krystalicznym jeziorem, przepyszne domowe jedzenie, cisza, cisza i jeszcze raz cisza. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były kajaki rowerki i wędrówki piesze. Wieczorem rozgwieżdżone niebo i zapach lasu. Właśnie takiego klimatu było nam potrzeba!”.

Kolejny raz okazało się, że potrzeba tak niewiele, a osoba kapłana, który pomimo wielu obowiązków zawsze ma czas dla każdej „owieczki”, dodała wszystkim otuchy i naprowadziła na drogę spokoju i wewnętrznego wyciszenia.

O. Waldemarowi należą się serdeczne podziękowania za organizację i koordynację wyjazdu.

E. Juzwiak

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com