New Jersey

poleć serwis drukuj

Wielki Marszałek 81. Parady Pułaskiego Thomas Duch odwiedził Polską Szkołę im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack

09-30-2018

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

22 września do Polskiej Szkoły im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack, NJ zawitał wyjątkowy gość. Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2018 Thomas Duch osobiście zaprosił uczniów i nauczycieli do udziału w tegorocznej paradzie, która przemaszeruje nowojorską 5. Aleją już 7 października.

Zachęcał też dzieci do nauki języka polskiego i poznawania ojczystej kultury. Uczniowie podarowali niecodziennemu gościowi pamiątkowy album o szkole, biało-czerwony szalik i polskie czekoladki. W spotkaniu wzięła udział też Mała Miss Polonia Garfield, Abigail Grochowski, córka dyrektorki Polskiej Szkoły w South Haceknsack Agnieszki Pogorzelskiej, która w zeszłym roku jako marszałek prowadziła w paradzie Polonię z Garfield.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com