New Jersey

poleć serwis drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood

10-01-2018

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Najpierw uroczysta msza święta, potem spotkanie w szkolnych salach – 7 września uczniowie i nauczyciele z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood, NJ rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. Pierwszemu powakacyjnemu spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera, a dzieci zasiadły w szkolnych ławkach pełne zapału do nauki.

A już w najbliższych dniach czeka ich wiele wrażeń – najpierw udział w Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku, tydzień później zaplanowane jest spotkanie z artystami z Polski, a jeszcze w kolejny piątek odbędzie się pasowanie pierwszoklasistów.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com