New Jersey

poleć serwis drukuj
Dziewczynka...

Akcja charytatywna dla małej Mai

10-27-2018

Wszyscy doskonale wiemy, że Polacy potrafią się zjednoczyć, kiedy trzeba pomóc komuś w potrzebie. A malutka Maja bardzo tej pomocy potrzebuje…

Dziewczynka przyszła na świat 5 stycznia 2018 r. Urodziła się z szeregiem wad wrodzonych, zespołem Downa oraz poważną wadą serca. I właśnie na operację jej serduszka potrzebna jest kwota, która znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców dziewczynki. Jednak Polonia w New Jersey stara się pomóc rodzinie zebrać potrzebne fundusze. Na ten cel zostanie też przeznaczony dochód z zabawy charytatywnej „Dzieci – dziecku. Halloween Party dla Mai”, która odbędzie się 28 października w Cracovia Manor w Wallington.

Organizatorem i głównym sponsorem imprezy jest polski sklep z Garfield, Bratek Deli. – Maja jest wnuczką pani Teresy, która pracuje u nas już od 8 lat. Pani Teresa jest wspaniałą kobietą i bardzo chcemy pomóc jej rodzinie – tłumaczy pani Paulina, inicjatorka akcji. – Bratek Deli zawsze pomaga! – dodaje, serdecznie zapraszając do wzięcia udziału w zabawie. – W programie mamy loterię, w której do wygrania będzie m.in. porche na weekend, telewizor, bon do salonu piękności, kosze podarunkowe ze słodkościami i alkoholami i wiele innych, ciekawych nagród. Goście otrzymają trzy gorące posiłki, będzie cash bar dla dorosłych i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Zagra Adam Chrola, wystąpi też Dj Junior, a cała imprezę poprowadzi Dj Daro – wymienia jednym tchem, dodając, że ta impreza to nie jest takie zwykłe Halloween. – Chcemy, żeby najmłodsi uczestnicy dobrze się bawili, dlatego np. zorganizujemy dla dzieci konkurs na najlepszy kostium halloweenowy i będą też inne atrakcje. Dorośli nie muszą się przebierać. I nawet jeśli ktoś nie popiera obchodzenia Halloween, to warto wziąć pod uwagę ideę, jaka przyświeca tej zabawie, chodzi przecież przede wszystkim o to, żeby pomóc Mai – mówi.

Rozwiesiliśmy 150 plakatów informujących o zabawie, żeby jak najwięcej ludzi się o niej dowiedziało. W okolicznych sklepach i punktach polonijnych są też puszki, do których prowadzona jest zbiórka dla Mai, bo choć teraz najważniejsze jest zebranie 75,000 dolarów na operację w Niemczech, to przecież dziewczynka cały czas potrzebuje funduszy na inne zabiegi i rehabilitację. Jak do tej pory odzew Polonii jest bardzo duży. Mam nadzieję, że zabawa będzie udana i że dostarczy wiele radości uczestnikom – podwójnej, bo zarówno z samej zabawy, jak i z poczucia, że pomogliśmy komuś, kto tej pomocy bardzo potrzebuje – kończy pani Paulina.

Zabawa charytatywna „Dzieci – dziecku. Halloween Party dla Mai” odbędzie się w niedzielę 28 października w Cracovia Manor w Wallington (196 Main Ave.). Początek o godz. 2:00 pm. Bilety do nabycia w sklepie Bratek Deli, 77 River Dr, Garfield, NJ oraz przez tel.: 908-400-8602 – Paulina.

JLS


Jak możesz pomóc?
Pomóc Mai można też, wpłacając środki na konto:
Kids Foundation „In time with help”
ul. Lomianska 5, 01-685 Warszawa
ALIOR BANK (SWIFT/BIC: ALBPPLPW)
USD: PL 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994
PLN: PL 90 2490 0005 4600 4530 7549 3994
Z dopiskiem: 34007 Grabarczyk Maja „Donation for help and health care”

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com