New Jersey

poleć serwis drukuj

Polski „Octoberfest” na Polance Sokołów w Hillsborough

10-27-2018

Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...
Fot. Caz Bielan,...

W sobotę, 13 października, na Polance Sokołów w Hillsborough odbył się Octoberfest. Imprezę zorganizowała Polska Szkoła w Manville.

Była to druga edycja imprezy październikowej, która – mam nadzieję – wejdzie już na stałe do naszego szkolnego kalendarza – mówi Agnieszka Baraniecki, członkini Komitetu Rodzicielskiego Polskiej Szkoły w Manville. – Takie zabawy jednoczą naszą lokalną Polonię. Poza tym dzięki takim właśnie akcjom jesteśmy w stanie zebrać fundusze potrzebne do tego, by szkoła mogła funkcjonować – dodaje.

Obecnie do Polskiej Szkoły w Manville uczęszcza prawie 200 uczniów, a ich edukacją zajmuje się grono szesnastu nauczycieli.

Dzięki ofiarności naszych sponsorów oraz nauczycieli, którzy również przyłączyli się do akcji przygotowując przepyszne wypieki, byliśmy w stanie wszystkich przyjąć i godnie ugościć – mówi pani Agnieszka, podkreślając, że w imprezie wzięło udział kilkaset osób, nie tylko pochodzenia polskiego.

Polską Szkołę w Manville przy organizacji Octoberfest wsparli sponsorzy: Joe’s Meat Market z Perth Amboy, Tukendorf Insurance Group, B&L Market z Manville, Banas Bakery, Zywiec, Daka Trucking, Stanley’s Pierogis, Union Pork Store oraz Mark Kot z RE/Max.

Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni – dziękujemy! – kończy Agnieszka Baraniecki.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com