New Jersey

poleć serwis drukuj

Franciszkanie z Krakowa gościli w Akademii Języka Polskiego w Manchester

11-02-2018

Fot. E....
Fot. E....
Fot. E....

24 października Akademię Języka Polskiego w Manchester odwiedzili goście z Krakowa – franciszkanie: brat Jan i ojciec Piotr. Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice i okoliczna Polonia.

Goście powitani zostali słowami piosenki w wykonaniu uczniów i rodziców: „Barka” i „Polskie kwiaty”. Rozśpiewanym uczniom akompaniowali bracia Wojciech, Jakub, Antek i David Szczęch. Panie Marta i Marzenka zajęły się dekoracją i „wyczarowały” tło wymowne i odpowiednie dla męczenników, o których była mowa. Spotkanie z misjonarzami było dla szkoły wielką radością i wyróżnieniem.

W czasie wizyty franciszkanie opowiedzieli o życiu i śmierci błogosławionych męczenników z Pariacoto w Peru, o zwyczajach i życiu tamtejszej ludności, warunkach panujących na ogromnych wysokościach w Andach i wyzwaniach językowych. Ojcowie znaleźli też czas na rozmowę z rodzicami i nauczycielami oraz na wspólne świętowanie i zabawy językowe w czasie obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Na pamiątkę obecni otrzymali od gości zakładki przestawiające męczenników, obraz i Boże błogosławieństwo relikwiami męczenników.

E. Wszędyrówna

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com