New Jersey

poleć serwis drukuj
Pierwotnie termin...

Referendum nie będzie?

11-08-2018

Z wiadomości uzyskanych przez „Białego Orła” wynika, że burmistrz miasta Jersey City Steven Fulop zaproponował przeniesienie referendum w sprawie Pomnika Katyńskiego na rok 2019. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do Rady Miasta. Niestety, przed oddaniem gazety do druku nieznane były nam jeszcze rozstrzygnięcia, jakie zapadły na posiedzeniu zwołanym w tej sprawie.

Przypomnijmy, że pierwotnie termin referendum ustalony został na 11 grudnia br. Uprawnieni do głosowania mieszkańcy Jersey City mieli w nim zadecydować, czy Pomnik Katyński przeniesiony zostanie z Exchange Place na York Street.

Jak odwołanie referendum wpłynie na losy pomnika? Zapewne pozostanie on na swoim dotychczasowym miejscu, pytanie tylko – na jak długo?

Będziemy na bieżąco monitorować tę sprawę.

wem

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com