New Jersey

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum WEM

Obchody 100-lecia niepodległości Polski w Jersey City

11-08-2018

Biało-czerwona flaga zawisła na balkonie drugiego piętra ratusza miasta Jersey City. Uroczystość zorganizował burmistrz Steven Fulop, Rada Miejska i Komitet Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych.

Sam burmistrz Fulop, wbrew zapowiedziom, nie pojawił się na uroczystości. W imieniu burmistrza radny miejski Daniel Riviera złożył Polakom gratulacje z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odczytał też proklamację podpisaną przez burmistrza Fulopa: „5 listopada będzie od dzisiaj w Jersey City Dniem Polskim – będziemy wywieszać polską flagę. Święto to będzie obchodzone co roku”.

Polski dzień w Jersey City miał szczególne znaczenie dla weteranów. – Jestem Polką i bardzo to przeżywam. Oko mam po operacji, ale przyjechałam. To jest dla mnie wielka rzecz – powiedziała jedna z obecnych.

Życzenia i gratulacje z okazji Święta Niepodległości składali Polsce i Polakom lokalni politycy, przedstawiciele demokratów i republikanów, przypominając, że wolność nie jest dana raz na zawsze – trzeba jej bronić.

IAR/RadioRAMPA

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com