New Jersey

poleć serwis drukuj

Pasowanie na ucznia w Polskiej Szkole im. K. Pułaskiego w South Hackensack

12-01-2018

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Pasowanie na ucznia to ważny moment w życiu nie tylko pierwszoklasistów, ale i ich rodziców oraz całej szkolnej społeczności, która wzbogaca się o kolejnych członków. Ceremonia pasowania w Polskiej Szkole im. K. Pułaskiego w South Hackensack miała uroczysty przebieg.

Wprowadzony został poczet sztandarowy, przedstawiono krótki, okolicznościowy program, a następnie uczniowie kl. I ślubowali być dobrymi uczniami. Symboliczne dotknięcie ołówkiem w ramię dopełniło ceremoniału. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com