New Jersey

poleć serwis drukuj

Uroczystość Chrystusa Króla w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy

12-01-2018

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W tym roku w niedzielę, 25 listopada, w Kościele Katolickim przypadała uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy ten dzień był szczególny z wielu powodów.

Przygotowania do bierzmowania

Na początku swój czas mieli uczniowie klasy 8 z polskiej katechezy. To oni wraz z ojcem proboszczem Waldemarem Łątkowskim przygotowali uroczystą oprawę mszy świętej, na której zostali uroczyście przyjęci do przygotowań do sakramentu bierzmowania. Potwierdzeniem ich wzrastającej dojrzałości chrześcijańskiej była postawa wszystkich kandydatów do bierzmowania. Poprzez uroczyste ubranie, staranne i rzetelne przygotowanie swoich ról podczas Eucharystii, płynne czytanie, śpiewanie i zachowanie pokazali, że dojrzale i odpowiedzialnie podchodzą do przyjęcia kolejnego w swoim życiu sakramentu.

Po mszy świętej przyszedł czas na kolejne atrakcje, przygotowane w sali parafialnej. Dzieci wzięły udział w zabawie jesiennej, kończącej rok liturgiczny, przygotowanej przez dwie klasy polskiej katechezy. Po wspólnym poczęstunku dzieci wzięły udział w specjalnie dla nich zorganizowanych zabawach i grach. Najmłodsi mogli zrobić jesienne ozdoby i dekoracje, kolorowali i projektowali ramki na zdjęcia.

100 lat, Polsko!

Ciekawość dzieci szczególnie wzbudził stolik, przy którym mogły zagrać w grę planszową o nazwie „Znaj znak”. Gra powstała na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej i za pomocą 133 symboli opowiada historię Polski od 1918 do 1989 roku. Była to zatem wspaniała okazja, aby najmłodszym opowiedzieć o historii Polski i obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym i ciekawym, punktem niedzielnych uroczystości w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy była możliwość obejrzenia wystawy pt.: „Ojcowie Niepodległości”, przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Dużą zaletą wystawy jest to, że została opracowana zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Dzięki temu informacje o obchodzonej przez Polaków w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dotarły do nowych odbiorców w USA.

Więcej informacji o wydarzeniach w polskiej parafii w Perth Amboy można znaleźć na: www.johnpaulsecond.com.

Beata Biały, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com