New Jersey

poleć serwis drukuj

Wizyta Św. Mikołaja w Polskiej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack

12-06-2018

Najbardziej...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w Polskiej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack panuje już od pierwszych dni grudnia.

Niepisaną tradycją stała się już wizyta Św. Mikołaja, który odwiedził każdą klasę z workiem pełnym upominków. Najbardziej ucieszone były oczywiście dzieci z klas najmłodszych. Przejęte, przygotowały różnego rodzaju atrakcje dla tak oczekiwanego gościa. Nie obyło się bez śpiewu, recytacji wiersza czy pokazu tańca. W tym roku Mikołaj nie wręczył nikomu rózgi, gdyż wszyscy uczniowie zachowywali się wzorowo.

15 grudnia szkoła organizuje jasełka i wigilię dla uczniów. – Jest to dla nas duże przeżycie. Co roku przedszkolaki i zerówka jako najmłodsi rozpoczynają jasełka, wprowadzając wszystkich w nastrój świąt. W tym roku przedstawienie przygotowuje klasa 3 pod kierownictwem Agnieszki Miśkiewicz – wychowawcy. Potem wszyscy będziemy śpiewać kolędy i dzielić się opłatkiem podczas szkolnej wigilii. Świąteczne dekoracje od lat wykonuje dla nas Ewa Gąsiora, za co jej i wszystkim rodzicom, którzy pomagają w przygotowaniach, z serca dziękujemy – mówi Agnieszka Pogorzelski, dyrektor szkoły.

Świąteczna aura w Polskiej Szkole im. Pułaskiego nie minie także w styczniu. Zaraz po nowym roku organizowana jest szkolna zabawa choinkowa z Dj-em Juniorem – przyjacielem szkoły.

MW

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com