New Jersey

poleć serwis drukuj
Polskie małżeństwo...

Polska rodzina z New Jersey w pożarze straciła dobytek życia

12-06-2018

Sobota, 24 listopada, przebiegała u państwa Haliny i Jana Jarema dość spokojnie – ot, kolejny zwykły dzień. Jednak około godz. 16:30 dało się słyszeć głośny huk. Po chwili dom państwa Jarema przy 743 Trumbull Ave. w Lawrenceville, NJ stanął w płomieniach. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Pani Halinie udało się wybiec z budynku wcześniej, panu Janowi, który w chwili wybuchu przebywał w piwnicy, zajęło to nieco więcej czasu – ucierpiał w pożarze, na twarzy, ramionach i plecach ma poparzenia drugiego stopnia.

Polskie małżeństwo w wyniku pożaru straciło swój nowo wyremontowany dom oraz samochody. Osoby, które chciałyby pomóc im w tej ciężkiej sytuacji, mogą się dołączyć do zbiórki pieniędzy prowadzonej na stronie gofundme.com.

Na razie skupiamy się na zdrowiu mojego teścia, ubrania już jakieś mamy zebrane, więc na razie wystarczy. Teściowie przebywają aktualnie u nas, więc dach nad głową jest, ale nie zostało nic poza tym… Trzeba załatwić sporo spraw, bo w pożarze spłonęły również wszystkie dokumenty – mówi Barbara Jarema, synowa poszkodowanych. – Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierają w tych ciężkich chwilach – dodaje.

opr. JLS


Jak można pomóc?

Pogorzelcom można pomóc, wpłacając środki pod poniższym linkiem: https://www.gofundme.com/749-trumbull-ave?fbclid=IwAR1oTjrw23MKdVT2bGWhueUgtQIBv1uorBeaV21xeNHR91FSPEYTCQSERv0

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com