New Jersey

poleć serwis drukuj

Ceremonia pasowania w Polskiej Szkole przy parafii św. Jadwigi w Trenton

12-06-2018

Pasowanie na ucznia...

17 listopada 2018 roku w Polskiej Szkole przy parafii św. Jadwigi w Trenton miała miejsce podniosła uroczystość: pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, nic więc dziwnego, że wszystkie dzieci mocno przeżywały swoje święto.

Podczas akademii uczniowie klasy 1, której wychowawczynią jest mgr Beata Tolpa, zaprezentowali wiedzę i umiejętności zdobyte w pierwszych miesiącach nauki w Polskiej Szkole. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem i przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki takie jak „Jesteśmy Polką i Polakiem” czy „Płynie Wisła, płynie”. Wreszcie nastąpił długo oczekiwany moment ślubowania i pasowania na ucznia.

„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takie przyrzeczenie złożyło 18 uczniów kl. 1. Dyrektor Polskiej Szkoły w Trenton Aleksandra Urban z dumą dopełniła ceremonii pasowania, przyjmując ich oficjalnie do grona szkolnej społeczności. Wychowawczyni natomiast wręczyła swoim podopiecznym pamiątkowe Dyplomy Ucznia. Dzieci otrzymały również wspaniałe prezenty przygotowane przez rodziców, a także przez Oddział PSFCU w Trenton, którego menadżerem jest Barbara Milewski. Po zakończonej uroczystości na pierwszaki czekał w klasie słodki poczęstunek zorganizowany przez panią dyrektor.

Gratulacje dla tegorocznych pierwszoklasistów oraz życzenia wielu sukcesów i radości z nauki języka polskiego oraz z poznawania polskich tradycji i zwyczajów!

Beata Tolpa


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1023.html

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com