New Jersey

poleć serwis drukuj
Dom przy Lester...
Fot. GoFundMe

W wyniku pożaru w Wallington poszkodowane zostały dwie polskie rodziny

12-19-2018

W nocy 11 grudnia w domu przy Lester Street w Wallington, NJ wybuchł pożar. Na miejsce przybyła lokalna policja i straż pożarna, a także strażacy z Carlstadt, Hasbrouck Heights, East Rutherford, Lodi, Passaic, Rutherford i Wood-Ridge. Niestety, mimo szybko podjętej akcji gaśniczej, dom spłonął całkowicie. Tuż przed Bożym Narodzeniem dach nad głową straciły aż dwie polskie rodziny…

W wyniku pożaru ucierpiał właściciel domu, poszkodowany został również jeden ze strażaków. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Nie wiadomo jeszcze, jaka była przyczyna pożaru – trwa śledztwo w tej sprawie.

Tymczasem Polonia wykazała się solidarnością i ruszyła na pomoc ofiarom pożaru – właścicielom domu, oraz rodzinie, która wynajmowała w nim mieszkanie. Na portalu GoFundMe aktywne są dwie zbiórki dla obu poszkodowanych rodzin.

Zbiórkę dla właścicieli domu, rodziny Kowal, uruchomiła Ewa Szydło. W imieniu właścicieli domu pisze: „Nasz dom spłonął i straciliśmy wszystko, jesteśmy jednak bardzo wdzięczni, że wszyscy przeżyli i nikt nie odniósł obrażeń. Płomienie rozprzestrzeniały się tak szybko, że nie było czasu, by ratować dobytek. Mój partner spędził ostatnie kilka miesięcy remontując dom, abyśmy my i nasza córeczka mogli żyć szczęśliwie i spokojnie... Teraz to marzenie „poszło z dymem”… Chociaż wiemy, że zdarzają się różne awarie i wypadki, to nie spodziewaliśmy się, że dotknie nas tak wielka tragedia. Doceniamy pomoc wszystkich i dziękujemy Bogu, że wciąż mamy siebie nawzajem”.

Właścicielom domu można pomóc, dokonując wpłat na: www.gofundme.com/everything-went-down-with-the-flames?fbclid=IwAR1B10qwWGvsLzeB4x8WtnoPUHGql8lGmpHZoFcYt2hFEkvkY2Sn6p8a4HU

Na stronie GoFundMe trwa także zbiórka na pomoc dla lokatorów domu, uruchomiona przez ich przyjaciółkę – Beatę Mioduszewski. Olga, jej mąż Rafał i ich sześcioletni syn Borys stracili w pożarze wszystko. W środku nocy uciekali w piżamach z płonącego domu, nie mieli czasu, by cokolwiek uratować. Na szczęście nikt nie został ranny. Olga, jej mąż Rafał i ich sześcioletni syn Borys byli lokatorami na drugim piętrze. Teraz szukają nowego mieszkania, muszą kupić wszystkie meble, urządzenia, ubrania – dosłownie wszystko. „Jeśli ktokolwiek z Was chciałby przekazać darowizną, będę bardzo wdzięczna za pomoc tej wspaniałej rodzinie. Proszę, otwórz swoje serce w czasie Bożego Narodzenia” – pisze organizatorka zbiórki. Prosi także o kontakt, jeśli ktoś miałby informacje o jakimś mieszkaniu do wynajęcia w Wallington.

Zbiórka dla Olgi, Rafała i ich synka Borysa prowadzona jest na stronie: www.gofundme.com/please-help-family-who-lost-everything-in-a-fire?fbclid=IwAR1FzX6K2KgAXRYqUwYETgOFMooA57I0hKkXzsWICvedPzlkYhHvoLGOKng

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
01-18-2019
Występ Marcina Dańca na Polance Klubu Korona
01-19-2019
Zabawa opłatkowa Polskiego Komitetu Parafialnego przy kościele św. Wojciecha
01-19-2019
Zabawa karnawałowa na Polance klubu Korona
01-19-2019
Dyskoteka karnawałowa w Klubie Sobieski w Greenacres
01-19-2019
Zabawa karnawałowa w Parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com