New Jersey

poleć serwis drukuj

Kiermasz świąteczny w Manville

12-20-2018

Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...

Zwyczaj robienia świątecznych kiermaszów nie dotyczy jedynie miast, ale i lokalnych społeczności. W Polskiej Szkole w Manville tradycją stało się już organizowanie kiermaszu świątecznego. Co roku odbywa się on w pierwszą sobotę grudnia.

W tym roku w organizacji wydarzenia pomogła grupa z Komitetu Rodzicielskiego, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów możliwe stało się zorganizowanie Festiwalu Świątecznego i w takiej formie coroczny kiermasz odbył się po raz pierwszy.

Była to impreza środowiskowa, a dochód z niej został przeznaczony na szczytny cel. Była nim Polska Szkoła Dokształcająca Gniazda 946 Sokołów Polskich. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na konkretny cel – organizację wycieczek oraz innych atrakcji dla uczniów.

Tegoroczna impreza cieszyła się niemałym zainteresowaniem, na co z pewnością wpływ miały poprzednie edycje świątecznych kiermaszy. W Festiwalu Świątecznym wzięło udział 800 osób. Uczestników przyciągnęły także liczne atrakcje.

Można powiedzieć, że wydarzenie było połączeniem kilku grudniowych imprez. W programie Festiwalu znalazło się uroczyste zapalenie światełek na choince, wizyta Mikołaja, który przybył na miejsce nie w standardowym towarzystwie elfów i reniferów, a lokalnej Straży Pożarnej i Policji. Nie obyło się bez aukcji oraz loterii świątecznej. Co najciekawsze, byli w niej sami wygrani, ponieważ każdy los był zwycięski. Kiermasze świąteczne nie mają prawa odbyć się bez sprzedaży ozdób choinkowych. Prawdziwą atrakcją wieczoru był żywy renifer.

Przy tylu atrakcjach nietrudno o szybkie uczucie głodu. Na szczęście na Festiwalu można było zjeść grillowane kiełbaski, pieczone przy ognisku pianki marshmallows, a na deser zakupić sobie porcję pysznego ciasta.

Gościem specjalnym był zespół Maki ze szkoły w Lakewood.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
06-21-2019
65. Doroczny Polski Festiwal w Syracuse
06-21-2019
Noc Świętojańska w Poconos
06-22-2019
Kolonie po polsku: „Z tańcem i różańcem na ty” w Parafii św. Teresy w Linden
06-22-2019
Kolacja pożegnalna w związku z przejściem ks. prałata Antoniego Czarneckiego na emeryturę
06-22-2019
Zabawa letnia w Haller Post #111
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com