New Jersey

poleć serwis drukuj

Kiermasz świąteczny w Manville

12-20-2018

Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...

Zwyczaj robienia świątecznych kiermaszów nie dotyczy jedynie miast, ale i lokalnych społeczności. W Polskiej Szkole w Manville tradycją stało się już organizowanie kiermaszu świątecznego. Co roku odbywa się on w pierwszą sobotę grudnia.

W tym roku w organizacji wydarzenia pomogła grupa z Komitetu Rodzicielskiego, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów możliwe stało się zorganizowanie Festiwalu Świątecznego i w takiej formie coroczny kiermasz odbył się po raz pierwszy.

Była to impreza środowiskowa, a dochód z niej został przeznaczony na szczytny cel. Była nim Polska Szkoła Dokształcająca Gniazda 946 Sokołów Polskich. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na konkretny cel – organizację wycieczek oraz innych atrakcji dla uczniów.

Tegoroczna impreza cieszyła się niemałym zainteresowaniem, na co z pewnością wpływ miały poprzednie edycje świątecznych kiermaszy. W Festiwalu Świątecznym wzięło udział 800 osób. Uczestników przyciągnęły także liczne atrakcje.

Można powiedzieć, że wydarzenie było połączeniem kilku grudniowych imprez. W programie Festiwalu znalazło się uroczyste zapalenie światełek na choince, wizyta Mikołaja, który przybył na miejsce nie w standardowym towarzystwie elfów i reniferów, a lokalnej Straży Pożarnej i Policji. Nie obyło się bez aukcji oraz loterii świątecznej. Co najciekawsze, byli w niej sami wygrani, ponieważ każdy los był zwycięski. Kiermasze świąteczne nie mają prawa odbyć się bez sprzedaży ozdób choinkowych. Prawdziwą atrakcją wieczoru był żywy renifer.

Przy tylu atrakcjach nietrudno o szybkie uczucie głodu. Na szczęście na Festiwalu można było zjeść grillowane kiełbaski, pieczone przy ognisku pianki marshmallows, a na deser zakupić sobie porcję pysznego ciasta.

Gościem specjalnym był zespół Maki ze szkoły w Lakewood.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
01-18-2019
Występ Marcina Dańca na Polance Klubu Korona
01-19-2019
Zabawa opłatkowa Polskiego Komitetu Parafialnego przy kościele św. Wojciecha
01-19-2019
Zabawa karnawałowa na Polance klubu Korona
01-19-2019
Dyskoteka karnawałowa w Klubie Sobieski w Greenacres
01-19-2019
Zabawa karnawałowa w Parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com