New Jersey

poleć serwis drukuj

Kiermasz świąteczny w Manville

12-20-2018

Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...

Zwyczaj robienia świątecznych kiermaszów nie dotyczy jedynie miast, ale i lokalnych społeczności. W Polskiej Szkole w Manville tradycją stało się już organizowanie kiermaszu świątecznego. Co roku odbywa się on w pierwszą sobotę grudnia.

W tym roku w organizacji wydarzenia pomogła grupa z Komitetu Rodzicielskiego, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów możliwe stało się zorganizowanie Festiwalu Świątecznego i w takiej formie coroczny kiermasz odbył się po raz pierwszy.

Była to impreza środowiskowa, a dochód z niej został przeznaczony na szczytny cel. Była nim Polska Szkoła Dokształcająca Gniazda 946 Sokołów Polskich. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na konkretny cel – organizację wycieczek oraz innych atrakcji dla uczniów.

Tegoroczna impreza cieszyła się niemałym zainteresowaniem, na co z pewnością wpływ miały poprzednie edycje świątecznych kiermaszy. W Festiwalu Świątecznym wzięło udział 800 osób. Uczestników przyciągnęły także liczne atrakcje.

Można powiedzieć, że wydarzenie było połączeniem kilku grudniowych imprez. W programie Festiwalu znalazło się uroczyste zapalenie światełek na choince, wizyta Mikołaja, który przybył na miejsce nie w standardowym towarzystwie elfów i reniferów, a lokalnej Straży Pożarnej i Policji. Nie obyło się bez aukcji oraz loterii świątecznej. Co najciekawsze, byli w niej sami wygrani, ponieważ każdy los był zwycięski. Kiermasze świąteczne nie mają prawa odbyć się bez sprzedaży ozdób choinkowych. Prawdziwą atrakcją wieczoru był żywy renifer.

Przy tylu atrakcjach nietrudno o szybkie uczucie głodu. Na szczęście na Festiwalu można było zjeść grillowane kiełbaski, pieczone przy ognisku pianki marshmallows, a na deser zakupić sobie porcję pysznego ciasta.

Gościem specjalnym był zespół Maki ze szkoły w Lakewood.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
03-22-2019
Spotkanie networkingowe w Fundacji Kościuszkowskiej
03-22-2019
Rekolekcje w Amerykańskiej Częstochowie
03-22-2019
„Ryba i frytki” w parafii św. Jana Kantego w Clifton
03-23-2019
Koncert Lady Pank w Polskim Centrum w Clearwater
03-23-2019
Koncert Sary Daneshpour w Broward County Main Library w Fort Lauderdale
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com